Ժամանակն է ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը. Քիմ Քարդաշյան
Հայազգի մոդել Քիմ Քարդաշյանն իր անձնական բլոգում հայտարարություն է տեղադրել, ինչպես նաև թվիթ է ուղարկել իր 7,2 միլիոն երկրպագուներին` կոչ անելով նրանց միանալ ԱՄՆ-ի կառավարությանն ուղղված իր պահանջին` ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը, և ապրիլի 24-ին` Աղոթքի ազգային օրը, միանալ Ցեղասպանության ճանաչմանը նվիրված միջոցառմանը:
«Մենք ողջունում ենք Քիմ Քարդաշյանի նախաձեռնությունը: Խելամիտ ամերիկացիները ցանկանում են վերջ դնել ցեղասպանությունների շարանին, և դա անելու համար մենք պետք է սկսենք չարիքն իր անունով կոչել: Դրա համար մենք պետք է բոյկոտենք Օբամայի այցը Կալիֆորնիա»,- ասել է Արևմտյան Ամերիկայի Հայ Դատի Հանձնախմբի ատենապետ Անդրանիկ Քիզիրյանը` հավելելով. «Քիմի կոչը շատ հստակ էր և պարզ. «Ժամանակն է ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը»:
«Իմ ընտանիքն ու ես հպարտ ենք մեր հայկական ժառանգությամբ: Հայրս ինձ շատ բան է սովորացրել հայկական մշակույթի մասին: Ամեն տարի ես մասնակցում եմ Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված արարողություններին, և ես ամուր կապված եմ իմ արմատներին: Թեև աշխարհի շատ երկրներ են ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը, Թուրքիայի կառավարությունը դեռևս ժխտում է այս փաստը:
Հայերի Ցեղասպանությունը տեղի է ունեցել մինչև Ռուանդայի, Դարֆուրի դեպքերն ու Հոլոքոստը: Հնարավոր է, որ այս ցեղասպանություններից ոչ մեկը չիրականանար, եթե ավելի շատ ազգեր դատապարտեին Հայոց Ցեղասպանության 1,5 միլիոն զոհերի փաստը»,- ասված է Քիմի բլոգում:

Лучшая подружка Пэрис Хилтон вовлекла 7 млн своих фанов в признание Геноцида армян
Дочь состоятельного адвоката, лучшая подружка Пэрис Хилтон, известная актриса и фотомодель Ким Кардашьян в своем микроблоге разместила сообщение о том, как она отправила твит 7,2 миллионам своих поклонников, в котором призвала присоединиться к своему требованию к правительству США признать Геноцида армян, и 24 апреля в Национальный день молитвы принять участие в мероприятиях посвященных признанию Геноцида.
«Мы приветствуем инициативу Ким Кардашьян. Сознательные американцы намерены бороться за неповторение геноцидов, и для этого мы должны начать называть зло своим именем. Для этого мы должны бойкотировать визит Обамы в Калифорнию. Призыв Ким был весьма четким и понятным: «Пришло время признать Геноцид армян», - заявил глава комиссии «Ай-Дата» в Западной Америке Андраник Кизирян.
«Я и моя семья гордимся своим армянским наследием. Мой отец меня многому научил из армянской культуры. Каждый год я принимаю участие в мероприятиях посвященных памяти жертв геноцида, я крепко связана со своими корнями. Несмотря на то, что многие страны уже признали Геноцид армян, турецкое правительство до сих пор отрицает этот факт.
Геноцид армян был осуществлен до событий в Руанде, Дарфуре и Холокоста. Возможно, этого бы не произошло, если бы еще больше народов осудили факт убийства 1,5 миллиона армян», - говорится в блоге Кардашьян.