Ժամանակն է ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը. Քիմ Քարդաշյան
Հայազգի մոդել Քիմ Քարդաշյանն իր անձնական բլոգում հայտարարություն է տեղադրել, ինչպես նաև թվիթ է ուղարկել իր 7,2 միլիոն երկրպագուներին` կոչ անելով նրանց միանալ ԱՄՆ-ի կառավարությանն ուղղված իր պահանջին` ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը, և ապրիլի 24-ին` Աղոթքի ազգային օրը, միանալ Ցեղասպանության ճանաչմանը նվիրված միջոցառմանը:
«Մենք ողջունում ենք Քիմ Քարդաշյանի նախաձեռնությունը: Խելամիտ ամերիկացիները ցանկանում են վերջ դնել ցեղասպանությունների շարանին, և դա անելու համար մենք պետք է սկսենք չարիքն իր անունով կոչել: Դրա համար մենք պետք է բոյկոտենք Օբամայի այցը Կալիֆորնիա»,- ասել է Արևմտյան Ամերիկայի Հայ Դատի Հանձնախմբի ատենապետ Անդրանիկ Քիզիրյանը` հավելելով. «Քիմի կոչը շատ հստակ էր և պարզ. «Ժամանակն է ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը»:
«Իմ ընտանիքն ու ես հպարտ ենք մեր հայկական ժառանգությամբ: Հայրս ինձ շատ բան է սովորացրել հայկական մշակույթի մասին: Ամեն տարի ես մասնակցում եմ Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված արարողություններին, և ես ամուր կապված եմ իմ արմատներին: Թեև աշխարհի շատ երկրներ են ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը, Թուրքիայի կառավարությունը դեռևս ժխտում է այս փաստը:
Հայերի Ցեղասպանությունը տեղի է ունեցել մինչև Ռուանդայի, Դարֆուրի դեպքերն ու Հոլոքոստը: Հնարավոր է, որ այս ցեղասպանություններից ոչ մեկը չիրականանար, եթե ավելի շատ ազգեր դատապարտեին Հայոց Ցեղասպանության 1,5 միլիոն զոհերի փաստը»,- ասված է Քիմի բլոգում:

Time to Recognize the Armenian Genocide: Kim Kardashian
Kim Kardashian posted a blog note and sent a tweet to 7.2 million of her fans urging the United States government to recognize the Armenian Genocide and encouraging her fans to join the Resurrection and Recognition: National Day of Prayer on April 24, reports Asbarez.com.
The tweet will amplify the voices calling on Obama to recognize the Armenian Genocide, among who are Grammy Award-winning artist and System of a Down frontman Serj Tankian and the Armenian National Committee of America.
“We applaud Kim Kardashian for calling on our government to recognize the Armenian Genocide. Americans of good conscience want to see an end to the cycle of genocide and to do that, we have to start by calling evil by its name, and that’s why we will be protesting President Obama’s visit to California,” said ANCA-Western Region Board chairperson, Andrew Kzirian.
Kardashian’s tweet was clear and concise: “It’s time to recognize the Armenian Genocide.”
Kim Kardashian's tweet
This is not the first time Kardashian has called on the US Government to recognize the Armenian Genocide.  In 2010, Kardashian called on Speaker Pelosi to schedule a vote on H.Res 252, the Armenian Genocide resolution.  In that message, she said “It’s time for America to speak openly and honestly about this horrible crime against humanity, and the only way this will happen is if WE speak up first.”