«Միսս Ռուսաստանին» բանտ են նստեցրել ԱՄՆ-ում
1998 թվականի «Միսս Ռուսաստան» գեղեցկության մրցույթի տիտղոսակիր Աննա Մալովան տեղափոխվել է Նյու Յորքի կալանավայր: Մալովան մեղադրվում է դեղորայքի ապօրինի ձեռքբերման և պահպանման մեջ, հայտնում է Associated Press-ը:
Դատավորի որոշման համաձայն` նախկին «Միսս Ռուսաստանը» կալանքի տակ կլինի առանց գրավի դիմաց ազատվելու հնարավորության մինչև դատական լսումների փուլի ավարտը: Դատարանը որոշել է Մալովային կալանքի տակ վերցնել դատական նիստից նրա մշտական ուշացումների պատճառով:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Աննա Մալովային բռնացրել էին նաև Նյու Յորքի խանութներից մեկում գողություն իրականացնելիս: Վերջինս փորձել էր Strawberry բրենդային հագուստի խանութից գլխարկ և մի քանի հողաթափեր դուրս բերել:

Российскую красавицу посадили в тюрьму в Америке
Бывшая "мисс Россия" Анна Малова, дело которой о незаконном приобретении и хранении лекарственных препаратов рассматривается в суде США, отправлена в тюрьму Нью-Йорка, передает РБК со ссылкой на Associated Press.
По решению судьи она будет находиться под стражей без возможности выхода под залог до окончания этапа судебных слушаний, связанных с проверкой ее участия в специальной программе лечения и реабилитации наркозависимых. Поместить Малову в тюрьму суд решил в связи с ее регулярными опозданиями в суд.
В середине апреля с.г. Маловой в Нью-Йорке были предъявлены обвинения в незаконном приобретении и хранении лекарственных препаратов. По данным прокуратуры Манхэттена, экс-"королева красоты" покупала сильнодействующие обезболивающие препараты по рецептам, украденным из кабинетов своих лечащих врачей. О пропаже рецептов доктора сообщили властям, и вскоре А.Малову поймали с поличным в одной из аптек.