Բացօթյա առևտրով զբաղվողներին տեղ են հատկացնում եկեղեցուն հարող տարածքում
Տիգրան Մեծ պողոտայում բացօթյա առևտուր իրականացնողներին Կենտրոն թաղապետարանը տեղ է հատկացրել` Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու հարակից տարածքում: Այսօր Epress.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասել են առևտրականները:
«Մեզ խոստացել են, որ այստեղ կարող ենք մեր առևտուրն անել, մինչև մի քիչ հեռու տարածքում շուկան կառուցեն: Եթե էդպես լինի, մենք շատ գոհ կլինենք»,- ասել են քաղաքացիները:
Նշենք, որ երբ մենք գտնվում էինք եկեղեցուն հարող տարածքում, այնտեղ էին նաև քաղաքապետարանի աշխատակիցները: Նրանք պարզել էին, որ եկեղեցին թույլ չի տալիս այդ տարածքում առևտուր անել և փորձում էին շտկել իրավիճակը:
Նրանց խոսքերով, չնայած, որ կան տարաձայնություններ, քաղաքապետարանը կկիրառի համապատասխան օրինական միջոցները, և առևտրականների համար լավագույն որոշումը կկայացվի:
Հիշեցնենք, որ Տիգրան Մեծ պողոտայի` «Այրարատ» կինոթատրոնից ներքև ընկած հատվածում բացօթյա առևտուր իրականացնողները վերջին երեք ամսվա ընթացքում ակտիվորեն պայքարում են բացօթյա առևտուրն արգելող քաղաքապետարանի որոշման դեմ:

Ереванским торговцам дали место у Св. Григория Просветителя. Церковь против
Адимнистрация ереванского округа Кентрон выделила торгующим на проспекте Тиграна Меца место неподалеку от церкви Св. Григория Просветителя. Об этом Epress.am сообщили сами торговцы.
«Нам обещали, что мы сможем торговать здесь, пока не построят ранок. Если так, мы будем очень довольны», - сказал один из них.
Корреспондент Epress.am заметил у отмеченной церкви сотрудников мэрии. Они выяснили, что церковь не позволяет торговать в этом месте и пытались разрулить ситуацию.
По словам представителей мэрии, несмотря на разногласия, руководство столицы прибегнет «к соответствующим законным средствам, и будет принято лучшее для торговцев решение».
Торговцы с проспекта Тиграна Меца активно борются с решением мэрии запретить уличную торговлю на протяжении последних трех месяцев.