Սահակաշվիլին Ռուսաստանից և Թուրքիայից արտահոսող կապիտալի հաշվին Սինգապուր կկառուցի
«Մերկուրի 2011» բիզնես-մրցանակաբաշխության ժամանակ Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին խոստացել է, որ Վրաստանը Թուրքիայի և Ռուսաստանի հաշվին շուտով կվերածվի «նոր Սինգապուրի»:
Տարածաշրջանի կենտրոնի վերածվելու հեռանկարները, նրա խոսքով, շատ մեծ են, քանի որ Ռուսաստանում կոռուպցիա է տիրում և այնտեղից դուրս է հոսում կապիտալը, որը Վրաստանը պետք է իր կողմը գրավի, քանի որ իրենց երկրում կոռուպցիա չկա:
Սահակաշվիլին նաև նշել է, որ Թուրքիան նույնպես կապիտալի ավելցուկ ունի, և Վրաստանը պետք է օգտվի վերոնշյալ երկու հնարավորություններից:
«Վարդերի հեղափոխությունից» 7 տարի է անցել, և դա բավարար ժամկետ չէ, որպեսզի հոգեկերտվածքն ամբողջապես փոխվեր, և այսօր Վրաստանը «անթույլատրելիորեն աղքատ է» , սակայն այն Եվրոպայի ամենաարագ զարգացող տնտեսությունը դառնալու շանսեր ունի, հայտարարել է Սահակաշվիլին:

Saakashvili Vows to Build 'New Singapore' on Capital Flowing from Russia and Turkey
During the Mercury 2011 Business Award ceremony, Georgian President Mikheil Saakashvili vowed that Georgia, on account of Turkey and Russia, will soon become the "new Singapore."
Prospects for turning the country into a regional hub are great because corruption reigns in Russia and flowing out of there is capital, which Georgia must attract since there's no corruption here, he said.
Saakashvili also noted that likewise there is a surplus of capital in Turkey and Georgia should take advantage of both of these opportunities.
Seven years have passed since the Rose Revolution and that's not enough time for a complete change of mentality. Georgia is now "unacceptably poor," but it has the chance to become the fastest growing economy in Europe, he said.