Թիվ 76 երթուղին սպասարկող ընկերությունը կզրկվի արտոնագրից մայիսի 20-ին
Երևանի Արցախի պողոտայում վթարի ենթարկված 76 երթուղու «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենան չի խախտել օրենքը, քանի որ մինչև մայիսի 20-ն այն գործում է պայմանագրի շրջանակներում: Այս մասին Epress-ի հետ զրույցում ասել է Քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գևորգյանը:
Ավելի վաղ քաղաքապետարանում բողոքներ էին ստացվել, որ թիվ 76 երթուղին սպասարկող ընկերության վարորդների կողմից որպես փոխադրավարձ ուղևորներից գանձվել է 200 դրամ: Երթուղին սպասարկող ընկերության տնօրենը հաստատել էր այդ փաստը, ինչը ընկերության և քաղաքապետարանի միջև կնքված պայմանագրի պարտավորության խախտում էր:
Հիմք ընդունելով վերը նշվածը, ինչպես նաև իրականացված մոնիտորինգի արդյունքում արձանագրված մի շարք խախտումները` Երևանի քաղաքապետի որոշմամբ ս/թ. մայիսի 20-ից լուծված են համարվել նշված ընկերությունների հետ կնքված պայմանագրերը, և վերջիններս նույն օրվանից զրկվում են տվյալ երթուղիները սպասարկելու իրավունքից։
Բնակչության տրանսպորտային բնականոն սպասարկումն ապահովելու նպատակով Երևանի քաղաքապետարանի «Երևանտրանս» ընկերությանը հանձնարարվել է  մինչև նոր մրցույթի անցկացումն ու դրա արդյունքների ամփոփումը, թ. 76 երթուղիում սպասարկման նպատակով պայմանագիր կնքել տրանսպորտային միջոցներ ունեցող այլ կազմակերպության հետ:

Попавшее в ДТП маршрутное такси не нарушало закон
Маршрутное такси №76, попавшее накануне в ДТП на улице Арцаха в Ереване, не нарушало закона, так как срок договора, заключенного с компанией-владельцем маршруток, истекает 20 мая. Об этом Epress.am сообщил начальник пресс-службы столичной мэрии Артур Геворгян.
Ранее в мэрию поступали жалобы в связи с тем, что водители данного маршрута №76 берут с пассажиров 200 драмов вместо 100. Директор компании, обслуживающей этот транспортный маршрут, подтвердил эту информацию, что является нарушением договорных обязанностей имеющихся между компанией и мэрией.
Принимая во внимание вышесказанное, а также ряд нарушений, выявленных в результате мониторинга, согласно решению мэра Еревана, договоры с отмеченными компаниями будут расторгнуты. Кроме того, компании лишатся права работать на данном маршруте.
Для того, чтобы обеспечить население регулярным транспортом, до проведения нового конкурса и объявления его результатов, компании «Еревантранс» при мэрии поручено заключить договор с другой организацией для работы на маршруте №76.