ԱԺ պատգամավորը դատի է տալու Գագիկ Շամշյանին
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, գործարար Տիգրան Արզաքանցյանը պատրաստվում է դատի տալ ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանին: Այս մասին պատգամավորն ասել է yerkir.am կայքին տված հարցազրույցում:
«Ոմանք հետաքրքրված են իմ անունի հետ խաղան, դրա համար մի քանի լրագրողների արել են իրենց գրպանի գործիք։ Սուտ ինֆորմացիաներ են տալիս, սկսում են կեղտոտ PR տանել իմ անվան շուրջ»,- ասել է Արզաքանցյանը՝ մեկնաբանելով երեկ ճանապարհային ոստիկանության հետ իր պահվածքը։
Հիշեցնենք, որ ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը երեկ հայտնել էր, որ «Արմենիա Մարիոտ» հյուրանոցի մոտ ոստիկանները կանգնեցրել են Արզաքանցյանի BMW-740 և նրան ուղեկցող Mitsubishi Pajero ավտոմեքենաները: Երկու մեքենաների վարորդներն էլ եղել են առանց ամրագոտիների: Երբ ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցները կանգնեցրել են պատգամավորի և նրան ուղեկցող ավտոմեքենաները, պատգամավորը դիմել է փախուստի:
Արզաքանցյանի խոսքով` իրեն ոչ մի ոստիկան էլ չի մոտեցել, չի կանգնեցրել ու խոսել, ինքն էլ չի արհամարհել ու գնացել։
«Ոչ մեկ չի կանգնի իմ դիմաց ու ասի, սենց բան ա էղել, սուտ լուրեր են տարածել. ո՛չ օրգանի աշխատող, ո՛չ լրագրող։ Ու լրագրողն էլ իր պատասխանը կստանա»,- ասել է պատգամավորը։
Լրագրողի հարցին, թե՞ որ լրագրողի մասին է խոսքն ու ի՞նչ է անելու Արզաքանցյանը, նա պատասխանել է, որ դիմելու է դատարան, իսկ լրագրողի անունը Գագիկ է, ազգանունը չի հիշում։

Депутат подаст в суд на фотожурналиста Шамшяна
Депутат и предприниматель Тигран Арзаканцян намерен подать в суд на фотожурналиста Гагика Шамшяна. Об этом депутат сообщил в интервью сайту Erkir.am.
«Некоторые люди заинтересованы в спекуляции моим именем, поэтому они превратили нескольких журналистов в свое карманное оружие. Дают ложную информацию, начинают грязный пиар вокруг моего имени», - сказал Арзаканцян, комментируя свое вчерашнее поведение с дорожной полицией.
Напомним, что вчера Шамшян сообщил, будто у гостиницы «Мариотт Армения» полицейские остановили BMW-740 Арзаканцяна и сопровождающие его автомобили Mitsubishi Pajero. Водители обоих авто не прикрепили ремней безопасности. Депутат прибегнул к побегу, когда сотрудники дорожной полиции остановили депутата и сопровождавших его людей.
По словам Арзаканцяна, к нему не подходил никакой полицейский, не останавливал и не говорил с ним, а он не игнорировал и не уезжал.
«Никто не станет передо мной и не скажет, что это имело место: ни сотрудник органов, ни журналист, это ложные слухи. И журналист получит ответ», - сказал депутат.
На вопрос журналиста, о ком именно идет речь и что намерен делать Арзаканцян, депутат ответил, что обратится в суд. Имя журналиста Гагик, а фамилии он не помнит.