«Ըստ հետագա զարգացումների` կխոսենք». ՀԱԿ-ը` Սերժ Սարգսյանի առաջարկի մասին
«Մենք ուշադիր հետևում ենք իրադարձություններին: Այս պահին ես զերծ կմնամ մեկնաբանությունից, որովհետև առայժմ բավարար տեղեկատվություն չունենք: Ըստ հետագա զարգացումների` կխոսենք»,- Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը` մեկնաբանելով Սերժ Սարգսյանի` համաներում հայտարարելու մասին առաջարկը:
Ավելի վաղ ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը հայտարարել էր, որ սկսվել է «մի քաղաքական գործընթաց, որ բոլոր քաղբանտարկյալները ազատվելու են մայիսի 28-ին»: Զուրաբյանի խոսքով` եթե մայիսի 31-ի հանրահավքին Նիկոլ Փաշինյանը և Սասուն Միքայելյանը հանրահավաքին ելույթ չունենան, ինքն անձամբ պատրաստ է նստացույց սկսել:
Նշենք նաև, որ մայիսի 31-ին կայանալիք հանրահավաքին, ըստ իրազեկող թռուցիկների, նախատեսված են քաղբանտարկյալներ Նիկոլ Փաշինյանի և Սասուն Միքաելյանի ելույթները:

Оппозиция следит за «милостью» Сержа Саргсяна
Оппозиция Армении внимательно следит за событиями вокруг объявления амнистиии с целью освобождения политзаключенных. Об этом в беседе с Epress.am заявил пресс-секретарь Армянского национального конгресса Арман Мусинян, комментируя предложение Сержа Саргсяна об объявлении амнистии по случаю 20-летия независимости страны.
«В данный момент я воздержусь от комментариев, потому что у нас пока нет достаточной информации», - сказал Мусинян.
Ранее координатор АНК Левон Зурбян заяивл, что начался «политический процесс, в результате которого все политзаключенные будут освобождены до 28 мая». По словам Зурабяна, если Никол Пашинян и Сасун Микаелян не выступят с трибуны на следующем митинге, лично он готов начаться сидячую забастовку.
Отметим, что в ходе намеченного на 31 мая митинга, согласно листовкам оппозиции, ожидается выступление Пашиняна и Микаеляна.