Համաներման հարցը կքննարկվի մայիսի 25-ին. ԱԺ նախագահ
Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր հայտարարել է, որ Սերժ Սարգսյանի ներկայացրած համաներման առաջարկը Ազգային Ժողովում կքննարկվի չորեքշաբթի օրը` մայիսի 25-ին:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 20-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը դիմել էր ՀՀ Ազգային ժողովին՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու առաջարկությամբ, որից հետո պետաիրավական հանձնաժողովի արտահերթ փակ նիստ էր գումարվել և հանձնաժողովի անդամներին բաժանվել էր համաներման տեքստը: Դրան ծանոթանալուց հետո հանձնաժողովը հավաքել էր դրանք:

Sargsyan's Amnesty Proposal to be Discussed on May 25: Parliamentary Speaker
National Assembly Chair Hovik Abrahamyan today announced that Armenian President Serzh Sargsyan's amnesty proposal will be raised at the National Assembly's meeting on Wednesday, May 25.
Recall, Sargsyan appealed to the National Assembly on Friday to grant amnesty on the occasion of the 20th anniversary of the independence of the Republic of Armenia. Afterwards, a closed session of the RA Standing Committee on State and Legal Affairs held a special closed meeting during which time the text of the amnesty was distributed to members.