Քոչարյանի և Պուտինի հանդիպումներով պետք է հպարտանալ. գրասենյակի ղեկավար
Երկու բարեկամ երկրների նախկին նախագահների միջև բարեկամական հարաբերությունների պահպանման հարցը (հատկապես` Հայաստանի և Ռուսաստանի դեպքում), ինչպես նաև նրանց պարբերական հանդիպումների մասին հաղորդագրությունները, կարող են միայն հպարտության և լավատեսության առիթ դառնալ: «Մեդիամաքս» գործակալությանը տված հարցազրույցում  Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը մեկնաբանել է Պուտին-Քոչարյան հանդիպման շուրջ ստեղծված իրարանցումը, ինչպես նաև հրապարակումներն այն մասին, թե Ռուսաստանի կառավարության ներկայացուցիչը հերքել է հանդիպման փաստը:
«Անկեղծ ասած, ես արդեն վաղուց սովորել եմ նման ռեակցիային`  կապված Ռուսաստանի վարչապետի հետ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպումների հետ: Ինձ նույնիսկ չզարմացրեց այդ «լուրը», չնայած զարմանալու համար առիթը լուրջ էր: Վերջ ի վերջո, մայիսի 24-ին ինքս եմ ուղեկցել նախագահ Քոչարյանին Նովո Օգարյովո և ներկա եմ գտնվել այդ հանդիպման սկզբին և վերջին»,- ասել է Սողոմոնյանը:
«Կարծում եմ, որ այդ քարոզչական «հնարքների» հեղինակները պետք է փորձեն գոնե մեկ անգամ «իջնել սեփական զանգակատնից» և որոշ իրադարձություններին նայել ազգային շահերի, և ոչ թե նեղ անձնական հաշվարկների և մանր ինտրիգների տեսանկյունից: Համոզված եմ, այդ ժամանակ նրանք ստիպված չեն լինի հրապարակային հիստերիա տարածել և ավելորդ փողեր ծախսել պատվերով հոդվածների վրա», - հավելել է նա:

Meetings Between Kocharian and Putin Should be Cause for Pride: Kocharian Spokesperson
The issue of maintaining friendly relations between the former president of two friendly states (especially in the case of Armenia and Russia), as well as information on their regular meetings, should only become an opportunity for pride and optimism. But, it turned out that here it is perceived in a different way, said Viktor Soghomonyan, head of Robert Kocharian's office, in an exclusive interview with Yerevan-based Mediamax news agency, commenting on the stir following reported meetings between the second president of Armenia (Kocharian) and Russian Prime Minister Vladimir Putin, as well as a Russian government official's refutal of such meetings.
"Honestly, I got used to such reactions to Robert Kocharian’s meetings with the Russian Prime Minister long ago. Not even the fabricated report surprised me, though there was a serious reason to be surprised as on May 24, I personally accompanied President Kocharian to Novo-Ogarevo and was present at the beginning and the end of that meeting," said Soghomonyan.
"I believe that the authors of these propaganda tricks and unfounded reports should try to come down from their 'own belfry' and view events from the perspective of national interests and not selfish considerations and intrigues. I'm sure that then they wouldn't be forced to spread public hysteria and spend excessive money for articles made to order," he added.