Փոստանջյանին համաներմամբ ազատելու որոշումը բողոքարկվելու է վերաքննիչ դատարանում
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանն «Առավոտ» օրաթերթի հետ զրույցում հայտնել է, որ իր եղբորը`Տիգրան Փոստանջյանին հունիսի 3-ին համաներմամբ ազատ արձակելու որոշումը «բողոքարկվելու է վերաքննիչ դատարանում»:
Օրաթերթի դիտարկմանը, թե Տիգրան Փոստանջյանը դատավարության ընթացքում ի վերջո չառարկեց, որ իր նկատմամբ կիրառվի համաներում`«Ժառանգության» պատգամավորն այսպես է պատասխանել.
«Սա ճնշման ներքո ընդունված որոշում էր: Եվ այստեղ միանշանակ է օրենքի պահանջների խախտումը: Եթե հատկապես կար համաներման ակտ կիրառելու հնարավորություն, ապա պետք է շարունակվեր դատաքննությունը, և նրան անհապաղ կալանքից ազատեին: Մինչդեռ դատարանն այդ միջնորդությունը չբավարարեց ու որոշեց, որ ավելի լավ է`այս ճանապարհն ընտրեն»:

Decision to Grant Amnesty to Tigran Postanjyan to be Protested in Appeals Court: Aravot
Heritage Party MP Zaruhi Postanjyan told local daily Aravot ("Morning") that the Jun. 3 decision to grant amnesty to her brother, Tigran Postanjyan, "will be protested in appeals court."
To the newspaper's observation that Tigran Postanjyan did not object to the decision in court, the MP said:
"This decision was accepted under pressure. And here there is clearly a violation of the law. Especially if there was an opportunity to apply the amnesty, then the trial should've continued and he should've been immediately released from detention . Meanwhile the court did not sustain the motion , and decided that it's better to chose this road," reports Aravot.