«Ա1+»-ի հայցով դատական նիստը հետաձգվեց մոտ մեկ ամսով
«Ա1+»-ը Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովից (ՀՌԱՀ) պահանջում է չեղյալ համարել 2010թ. դեկտեմբերի 16-ի 96Ա որոշումը, որով «Ա1+»-ը թվային հեռարձակման թիվ 11 մրցույթում պարտվող էր ճանաչվել: Հանձնաժողովի որոշմամբ` հաղթել էր «Արմնյուզ»-ը:
Նիստին ներկա չի եղել «Արմնյուզ»-ի ներկայացուցիչը, սակայն նրանք դատարանին ուղարկել են իրենց պատասխանը, Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է «Ա1+»-ի փաստաբան Տիգրան Տեր-Եսայանը:
««Արմնյուզ»-ի պատասխանին ծանոթանալու համար դատարանը մինչև հուլիսի 8-ը ժամանակ է հատկացրել: Շատ երկար է, բայց դատարանն այդպես է որոշել: Մենք շարունակելու ենք պնդել մեր հիմնավորումները և հուսով ենք` դատարանը հաշվի կառնի դրանք: ՀՌԱՀ-ի կողմից անօրինական միջամտություն է տեղի ունեցել, և մենք պահանջում ենք չեղյալ հայտարարել մրցույթի արդյունքերը` հաշվի առնելով այդ հանգամանքը»,- ասել է փաստաբանը:
«Ա1+»-ի փոխանցմամբ` դատավոր Արգիշտի Ղազարյանը կրկին արգելել է «Ա1+»-ին նկարահանել դռնբաց դատական նիստը:

An administrative court in Yerevan today postponed the hearing in the A1+ vs. NCTR case.
As previously reported, A1+ TV company initiated court proceedings to annul a Dec. 16, 2010 no. 96A decision by Armenia’s National Commission on Television and Radio (NCTR) in which A1+ lost to ArmNews in the no. 11 broadcast licensing competition.
ArmNews' representation was not present during the hearing today, but they sent a letter to the court, A1+ attorney Tigran Ter-Yesayan told Epress.am.
"In order to become acquainted with ArmNews' response, the court allocated time till Jul. 8. It's too long, but that's what the court decided. We are going to continue to stand by our arguments, and we hope that the court will take these into consideration. An unlawful intervention by the NCTR took place, and we are asking that the results of the competition be annulled, considering this fact," he said.
According to A1+, Judge Argishti Ghazaryan once again prohibited A1+ from filming the public court session.