Լոնդոնը Օլիմպիական խաղերին 6-րդ օդանավակայանը կունենա
2012 թվականի Օլիմպիական խաղերին Լոնդոնը նոր միջազգային օդանավակայան կունենա: London Evening Standard-ի փոխանցմամբ` Բրիտանական մայրաքաղաքը սպասարկող 6-րդ օդանավակայանը կլինի Սաութենդ-օն-Սի քաղաքում գտնվող ներքին հաղորդակցության օդային տերմինալը:
Էսեքսի օդանավակայանը Լոնդոնում կայանալիք խաղերի ժամանակ ուղևորներին փոխադրող իր հիմնական տերմինալը դարձնելու մտադրության մասին հայտարարել է բրիտանական easyJet ավիաընկերությունը: Պարբերականի տվյալների համաձայն, բրիտանական ավիափոխադրողը նախատեսում է 2012 թվականի ապրիլին 1 շաբաթվա ընթացքում 10 ուղղություններով 70 չվերթ իրականացնել:
Ըստ easyJet-ի` ինքնաթիռները Սաութենդից մեկնելու են Բարսելոնա, Իբիցա, Մադրիդ, Միլան, Ամստերդամ, Բեռլին, Գլազգոու, Էդինբուրգ և Բելֆաստ:

Лондон получит шестой аэропорт Олимпийским играм
К Олимпийским играм 2012 года Лондон получит новый международный аэропорт. Как сообщает Лента.ru  соссылкой на London Evening Standard, шестым по счету авиаузлом, обслуживающим британскую столицу, станет воздушный терминал для внутреннего сообщения в городе Саутенд-он-Си (Southend-on-Sea).
О своем намерении сделать аэропорт в Эссексе своим основным терминалом для перевозки пассажиров на игры в Лондоне заявила бюджетная британская авиакомпания easyJet. По данным газеты, британский авиаперевозчик планирует с апреля 2012 года организовывать по 70 рейсов в неделю по 10 направлениям.
Согласно информации самой авиакомпании easyJet, ее самолеты будут летать из Саутенда в Барселону, Фару, на Ибицу, в Мадрид, Милан, Амстердам, Берлин, Глазго, Эдинбург и Белфаст.