Հունիսի 28-ն ու 29-ը Էդվարդ Նալբանդյանը կանցկացնի Վրաստանում
Վրաստանի ԱԳ նախարարության տեղեկություններով` այս այցը Վրաստանի ԱԳ նախարար Գրիգոլ Վաշաձեի` ընթացիկ տարվա ապրիլին Հայաստան կատարած այցի պատասխանն է:
«Մենք ուրախ ենք, որ ինտենսիվ հարաբերություններ ունենք հարևան պետության հետ: Քննարկվելու են ինչպես երկկողմանի, այնպես էլ բազմակողմանի հարաբերություններ, և հույս ունենք, որ այս այցը հաջող կլինի»,- այսօր ճեպազրույցի ընթացքում հայտարարել է Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Նինո Կալանդաձեն:
Նրա խոսքով` նման այցելությունները հնարավորություն են ընձեռում քննարկել երկրների միջև գոյություն ունեցող բոլոր տեխնիկական հարցերը:

Armenian Foreign Minister to be in Georgia for Official Visit on Jun. 28, 29
According to Georgia's Ministry of Foreign Affairs, this is a return visit, following Georgian foreign minister Grigol Vashadze's visit to Armenia in April of this year.
"We are pleased that we have intensive relations with our neighboring country. Bilateral and multilateral relations will be discussed, and we hope that this visit will be successful," said Georgian deputy foreign minister Nino Kalandadze at a press briefing Monday.
According to her, these visits provide an opportunity to discuss all the technical issues between the countries.