«Դալիի համար 3 ամիսն էլ է քիչ». Ցուցահանդես Երևանում (ՖՈՏՈՇԱՐՔ)
Հայաստանի ազգային պատկերասրահում բացված սյուրռեալիստական ուղղության նկարիչների գործերի ցուցահանդեսը բավական մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել հայաստանցիների շրջանում: Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Ազգային պատկերասրահի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Կարի Ամիրխանյանը:
Նշենք, որ ցուհանդեսը, որտեղ ներկայացված են Սալվադոր Դալիի, Հանս Բելմերի, Լեոնոր Ֆինիի, Ջորջիո դե Կիրիկոյի շուրջ 160 աշխատանքներ, բաց կլինի մինչև հոկտեմբերի 15-ը:
Արդեն այսօր առավոտից դեպի ցուցահանդեսի դահլիճներ մարդկանց բավական մեծ հոսք է նկատվել: Ամիրխանյանի խոսքով` Facebook սոցիալական կայքում ցուցահանդեսին նվիրված էջում արդեն իսկ 3000 հոգի հաստատել է իր մասնակցությունը:
Հարցին, թե արդյոք պատկերասրահի աշխատակազմը կարծում է, որ երեք ամիս շարունակ այս ակտիվությունը կպահպանվի, աշխատակիցներից մեկը վստահություն է հայտնել, որ հետաքրքրությունը չի նվազի:
«Դալիի համար 3 ամիսն էլ է քիչ», - ասել է նա:
Epress.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ցուցահանդեսի այցելուները հիմնականում նշում էին, որ եկել են դիտելու հատկապես Դալիի գործերը:
Նշենք, որ այսօր առավոտյան ցուցահանդեսի այցելուների շրջանում միջին տարիքից բարձր մարդկանց թիվը գերակշռում էր:

'Even 3 Months is Too Few for Dali': Surrealist Exhibit Opens in Armenia's National Gallery (PHOTOS)
The Dali & the Surrealists exhibition at the National Gallery of Armenia has aroused great interest among Armenian audiences, head of the National Gallery's public relations division Kari Amirkhanyan told Epress.am today.
The exhibit, featuring work by Salvador Dali, Hans Bellmer, Leonor Fini and Giorgio de Chirico, is open to the public till Oct. 15.
According to the event Facebook page, the exhibit features 160 art works "by the above-mentioned masters all from the collection of Christine Argillet who operates the Argillet Gallery in Los Angeles (USA). This is the first exhibition devoted to the painters of surrealistic art ever organized in Armenia."
Though the exhibit opened yesterday, a great many people were seen going to view the work today, said Amirkhanyan. More than 3,000 people have clicked the "attending" button on the event Facebook page, she added.
Asked whether gallery staff believe that these numbers will continue for the next three months, one of the gallery staff said that interest in the exhibit won't wane.
"Even 3 months is too few for Dali," she said.
Most of the museum-goers that Epress.am spoke with today said they had come mainly to see Dali's work.