ԱՄՆ-ն կարող է զրկել մարդկանց թոշակներից
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման զգուշացրել է, որ եթե Սպիտակ Տունն ու Կոնգրեսը պետական տուրքի չափերի բարձրացման վերաբերյալ համաձայնության չգան, կենսաթոշակների վճարման գործընթացը կարող է դադարեցվել, հայտնում է BBC-ն:
Օբամայի խոսքով` կենսաթոշակներից օգտվելու իրավունք ունեցող անձինք, ինչպես նաև նպաստ ստացող հաշմանդամներն ու պատերազմի մասնակիցները օգոստոսի 3-ին կարող են չստանալ իրենց հասանելի գումարները:
«Ես չեմ կարող երաշխավորել, որ օգոստոսի 3-ին կկարողանանք գումարները դուրս գրել, եթե այս հարցը չլուծվի: Այդ ժամանակ պետբյուջեն կարող է պարզապես դատարկ լինել»,- CBS հեռուստաալիքի հետ զրույցում ասել է Օբաման:

Обама: У США может не хватить денег на пенсии в августе
Барак Обама предупредил, что если Белый дом и Конгресс не придут к соглашению о поднятии потолка госдолга, выплаты пенсий могут быть приостановлены, передает Русская служба Би-би-си.
По словам Обамы, обладатели права на пенсионные выплаты, а также, возможно, инвалиды и участники войн, получающие пособия, могут уже 3 августа недосчитаться этих средств.
"Я не могу гарантировать, что чеки будут выписаны 3 августа, если мы не разберемся с этим вопросом. В казне может просто не оказаться денег", - сказал Обама в интервью телеканалу CBS.