Մինասյանը Հայաստանի հավաքականը Եվրո-2012-ում տեսնում է, բայց առաջ չի ընկնում
Ֆուտբոլում ասացվածք կա` հաջողությունն ուղեկցում է նրան, ով արժանի է դրան. սեպտեմբերի 6-ին կայացած Եվրո-2012-ի ընտրական փուլի Սլովակիա-Հայաստան հանդիպման ժամանակ հայաստանցիներն արժանի էին հաղթանակի: Այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
Նա նշել է, որ մարզչական շտաբն ակնկալում էր, որ տարիքով ավելի մեծ սլովակները երկրորդ խաղակեսում կարող են հոգնել, ու այդպես էլ ստացվեց: Որպես հանդիպման ամենաառանցքային պահ Վարդան Մինասյանը նշել է 1:0 հաշվի ժամանակ սլովակների գրոհը, որի հետևանքով կարող էր գոլ գրանցվել, բայց Սարգիս Հովսեփյանը գնդակը դուրս է բերել դարպասային գծից:
«Ընդհանրապես, խաղի տեսաերիզը դիտելուց հետո նկատեցի, որ մեր երեք գոլերի ժամանակ մրցակիցը վտանգավոր պահ էր ստեղծում: Բարեբախտաբար, այս անգամ մենք կարողացանք գնդակ բաց չթողնել», - ասել է Մինասյանը:
Նա նշել է, որ մինչև հոկտեմբերի 7-ին և 11-ին կայանալիք Հայաստան-Մակեդոնիա և Իռլանդիա-Հայաստան խաղերը, ինքը չի պատրաստվում պատասխանել իռլանդացիների մասին հարցերին, քանի որ կենտրոնանալու է մակեդոնացիների հետ խաղի վրա:
Լրագրողն անմիջապես խնդրել է Մինասյանին համեմատել սլովակներին և իռլանդացիներին:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչը սկսել է պատասխանել հարցին, հետո ասել է. «Կրկին իռլանդացիներից եք հարցնում»: Այնուամենայնիվ, նա նշել է, որ սլովակներն ավելի կառուցողական ֆուտբոլ են խաղում, իսկ Իռլանդիան գործում է տիպիկ բրիտանական ոճով:
Մինասյանին նաև հարցրել են` արդյոք ներկայիս հավաքականին ներկայիս խաղով նա տեսնում է Եվրո-2012-ի ընտրական փուլի եզրափակիչում:
Մարզիչը ժպտացել է և փոքր դադարից հետո պատասխանել. «Այո, տեսնում եմ: Բայց չեմ ուզում այդքան առաջ ընկնել»:

Coach Sees Armenian Team in Euro 2012 But Doesn't Want to Get Ahead of Himself
There's a saying in football: success comes to those who deserve it. At the Sept. 6 Euro 2012 qualifier between Slovakia and Armenia, the Armenians deserved success, said head coach of the Armenian national football team Vardan Minasyan, speaking to reporters in Yerevan today.
The coaching staff expected that the Slovak players, older than their Armenian counterparts, would tire out in the second half and that's how it happened, said Minasyan. The head coach said the most pivotal moment in the match was the Slovaks' attack when the score was 1:0, as they could've scored a goal, but Sargis Hovsepyan got the ball out of the goal line.
"Overall, after watching the video of the match, I noticed that during our three goals, the opponent was creating a dangerous moment. Fortunately, this time we didn't concede any goals," he said.
The head coach noted that until the Oct. 7 and 11 matches with Macedonia and Ireland respectively, he is not preparing to answer any questions about the match with Ireland since he will be preparing for the match with Macedonia.
A journalist then asked him to compare the Slovak and Irish teams.
Minasyan began to respond to the question, then said, "Again, you're asking about the Irish!" However, he did mention that the Slovak team play a more constructive game, while Ireland plays with "a typical British style."
Asked whether he sees his team in the finals of the Euro 2012 qualifying round with the current team's current game, the coach smiled and after a slight pause said, "Yes, I see it. But I don't want to get ahead of myself."