Վրաստանում հայերենն ու ադրբեջաներենը պետական լեզու կարող են դառնալ
Վրաստանի որոշ շրջաններում հայերենին, ադրբեջաներենին և այլ լեզուներին պետականի կարգավիճակ կտրամադրվի: Այս մասին երեքշաբթի կայացած ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Վրաստանի Լեյբորիստական կուսակցության քաղաքական քարտուղար Գեորգի Գուգավան, հաղորդում է «Грузия Онлайн»-ը:
«Մեր երկիրն ավելի շատ մասնատելու նպատակով Ամերիկայի հայկական լոբբիի կարգադրության համաձայն և Սահակաշվիլիի դավաճան ավազակախմբի ձեռքով պատրաստվում է ևս մեկ հակաազգային որոշում: Բոլոր այն պատգամավորները, ովքեր կքվեարկեն տվյալ օրենքի օգտին, Վրաստանի պատմության մեջ կմտնեն որպես հայրենիքի դավաճաններ», - նշել է Գուգավան:
Նրա կարծիքով, ծրագրի իրականացման դեպքում, տվյալ շրջաններում կրթությունը, դատական նիստերը, վարչական և քաղաքացիական հարաբերություններն այլևս վրացերենով չեն իրականացվի:

Армянское лобби США ратует за азербайджанский язык, уверен грузинский лейборист
Армянскому, азербайджанскому и другим языкам дадут статус государственного в некоторых районах Грузии. Об этом, как передает «Грузия Онлайн», заявил во вторник на брифинге политический секретарь Лейбористской партии Гиоргий Гугава.
«По заданию армянского лобби в Америке и рукой предательской банды Саакашвили, готовиться принятие еще одного антинационального решения, с целью еще большего раздела нашей страны. Все те депутаты, которые проголосуют за данный закон, войдут в историю Грузии, как предатели родины», - отметил Гугава.
По его мнению, в случае осуществления плана властей, в данных регионах, образование, судебные заседания, административные и гражданские отношения, больше не будут осуществляться на грузинском языке.