Վրաստանում հայերենն ու ադրբեջաներենը պետական լեզու կարող են դառնալ
Վրաստանի որոշ շրջաններում հայերենին, ադրբեջաներենին և այլ լեզուներին պետականի կարգավիճակ կտրամադրվի: Այս մասին երեքշաբթի կայացած ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Վրաստանի Լեյբորիստական կուսակցության քաղաքական քարտուղար Գեորգի Գուգավան, հաղորդում է «Грузия Онлайн»-ը:
«Մեր երկիրն ավելի շատ մասնատելու նպատակով Ամերիկայի հայկական լոբբիի կարգադրության համաձայն և Սահակաշվիլիի դավաճան ավազակախմբի ձեռքով պատրաստվում է ևս մեկ հակաազգային որոշում: Բոլոր այն պատգամավորները, ովքեր կքվեարկեն տվյալ օրենքի օգտին, Վրաստանի պատմության մեջ կմտնեն որպես հայրենիքի դավաճաններ», - նշել է Գուգավան:
Նրա կարծիքով, ծրագրի իրականացման դեպքում, տվյալ շրջաններում կրթությունը, դատական նիստերը, վարչական և քաղաքացիական հարաբերություններն այլևս վրացերենով չեն իրականացվի:

In some parts of Georgia, Armenian, Azeri and other languages might be decreed as state languages, said Georgian Labour Party secretary Giorgi Gugava at a briefing on Tuesday, reports Georgia Online.
"To divide our country even more, in compliance with an order by the Armenian-American lobby and with the hand of Saakashvili's treacherous gang, yet another anti-national decision is being prepared for adoption. All those MPs who vote for this law will go down in Georgia's history as traitors to the homeland," said Gugava.
In his opinion, if this plan goes through, education, court hearings, administrative and civil relations in these regions will no longer be conducted in the Georgian language.