«Կգնամ, ի՞նչ եք ուզում». ՀՖՖ նախագահը չի ցանկանում «պետությանը ծախսի տակ գցել»
Հայաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիայի նախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանը չի հրաժարվում պատգամավորական մանդատից այս պահին, քանի որ չի ցանկանում «պետությանը ծախսի տակ գցել»: Այս մասին նա հայտարարել է այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը:
Հայրապետյանը հաստատել է իր նախկին ասուլիսներից մեկում հնչեցրած այն խոսքերը, որ Ազգային Ժողովն իր տեղը չէ` նշելով, որ հաջորդ գումարման ԱԺ-ում տեղ զբաղեցնելու համար ինքը չի պայքարելու:
«Մեծ հաճույքով կհրաժարվեի հիմա, բայց անիմաստ ա, որովհետև 2-3 ամիս է մնացել, լրացուցիչ ծախսերի տակ պետությանը գցել, որ նոր ընտրություններ լինեն... Չէ՞ որ ամեն ընտրություն պետության համար ֆինանսական ծախս ա: Երկու-երեք ամսվա համար արժի՞ հրաժարական տալ: Հեչ չարժի: Դրա համար ցանկալի չի: Համբերեք, էլի, մնացել է 2-3 ամիս: Կգնամ, ի՞նչ եք ուզում», - ասել է Հայրապետյանը:

President of the Football Federation of Armenia (FFA), MP Ruben Hayrapetyan is not resigning from his parliamentary mandates at this time because he doesn't want to "burden the state with expenses." He said this himself while speaking to journalists in the Armenian capital today.
The MP once again confirmed remarks made at an press conference earlier this year in which he said that the National Assembly is "not his place," saying that he won't be in the running for a seat in parliament in the next convocation.
"I would gladly resign now, but it's meaningless because there's 2–3 months left... to burden the state with additional expenses, to hold new elections — every election is a financial expense for the state, right? Is it worth it to submit a resignation for 2–3 months? Not at all! That's why it's not desirable. Be patient, all right, there's 2–3 months left. I'll go, what do you want?" said the MP who was absent 237 out of 239 meetings in parliament this spring.