«Կգնամ, ի՞նչ եք ուզում». ՀՖՖ նախագահը չի ցանկանում «պետությանը ծախսի տակ գցել»
Հայաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիայի նախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանը չի հրաժարվում պատգամավորական մանդատից այս պահին, քանի որ չի ցանկանում «պետությանը ծախսի տակ գցել»: Այս մասին նա հայտարարել է այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը:
Հայրապետյանը հաստատել է իր նախկին ասուլիսներից մեկում հնչեցրած այն խոսքերը, որ Ազգային Ժողովն իր տեղը չէ` նշելով, որ հաջորդ գումարման ԱԺ-ում տեղ զբաղեցնելու համար ինքը չի պայքարելու:
«Մեծ հաճույքով կհրաժարվեի հիմա, բայց անիմաստ ա, որովհետև 2-3 ամիս է մնացել, լրացուցիչ ծախսերի տակ պետությանը գցել, որ նոր ընտրություններ լինեն... Չէ՞ որ ամեն ընտրություն պետության համար ֆինանսական ծախս ա: Երկու-երեք ամսվա համար արժի՞ հրաժարական տալ: Հեչ չարժի: Դրա համար ցանկալի չի: Համբերեք, էլի, մնացել է 2-3 ամիս: Կգնամ, ի՞նչ եք ուզում», - ասել է Հայրապետյանը:

«Уйду я, чего вы хотите?». Президент ФФА обещает оставить кресло депутата
Президент Федерации Футбола Армении, депутат, крупный предприниматель Рубен Айрапетян, не отказывается от депутатского мандата прямо сейчас, потому что не хочет «заставлять правительство тратиться». Об этом он объявил сегодня во время встречи с журналистами.
Ранее он заявил, что Национальное Собрание – не его место, отмечая, что не будет бороться за место в парламенте следующего созыва.
«Я с большим удовольствием отказался бы сейчас, но это бессмысленно, потому что осталось 2-3 месяца. Нехочу заставлять правительство тратиться на новые выборы. Ведь каждые выборы - расходы для правительства. Разве стоит из-за 2-3 месяцев увольняться? Уйду я, чего вы хотите?»,- сказал Айрапетян.