Հայաստանից Թուրքիային տրվող օգնությունը տեղ կհասնի վաղը (թարմացված)
Թուրքիայի Վան քաղաքում տեղի ունեցած երկրաշարժից տուժածների համար նախատեսված հումանիտար օգնությունը Հայաստանից Իզմիր քաղաք տեղափոխող օդանավի թռիչքը կկայանա վաղը` հոկտեմբերի 28-ին, կեսօրին մոտ, հայտնում է Արտակարգ Իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքը։
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էինք, հոկտեմբերի 27-ին Հայաստանը թուրքական Կարմիր մահիկի և Եվրաատլանտյան աղետների արձագանքման համակարգման կենտրոնի միջոցով ստացել է Թուրքիայի կառավարության օգնության պաշտոնական հայտը:
Նշենք, որ ՀՀ կառավարությունը 40 տոննա բեռ է փոխադրելու Թուրքիա, այդ թվում` վրաններ, քնապարկեր, ծածկոցներ, անկողնային պարագաներ:
ՀՀ ԱԻՆ սեյսմիկ պաշտպանության ազգային ծառայության տվյալներով` մինչ հոկտեմբերի 27-ի ժամը 11.15-ը Թուրքիայում արձանագրվել է 3-5 մագնիտուդով 739 հետցնցում։

Armenia to Deliver Humanitarian Assistance to Turkey on Friday
The aircraft transporting humanitarian assistance goods for quake victims from Armenia to the Turkish city of Izmir will take flight tomorrow, on Oct. 28, according to the RA Ministry of Emergency Situations' official website.
Note, on Oct. 27, Armenia received a disaster assistance request from Turkey through the Turkish Red Crescent Society and the Euro-Atlantic Disaster Response Coordination Centre (EADRCC).
The Armenian government will be delivering 40 tons of cargo to Turkey, including tents, sleeping bags, blankets and bedding.