«Եկեք ասենք, որ Քիմ Քարդաշյանը թուրք է». սկանդալ ԱՄՆ-ում
New York Times-ի սյունակագիր Նիկոլաս Քրիսթոֆը, ով հայտնի է աղքատության և մարդկային կարեկցանքի մասին իր հոդվածներով, անտարբեր չի մնացել ամերիկյան  ռեալիթի շոուի աստղ և դերասանուհի Քիմ Քարդաշյանի ապահարզան ներկայացնելու մասին լուրին, գրում է Atlantic Wire-ը:
Քիմ Քարդաշյանի 72 օր տևած ամուսնական կյանքի ավարտի մասին լուրը լսելուց հետո Նիկ Քրիսթոֆը Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Քիմ Քարդաշյանը կարող էր իր հարսանիքի վրա ծախսած գումարներով աղքատ պետություններում 200 դպրոց կառուցել: Դա իրոք տևական բան կլիներ»: Այնուհետև լրագրողն ավելացրել է.  «Ամերիկահայերի անունից ներողություն եմ խնդրում Քիմ Քարդաշյանի համար: Եկեք շշուկներ տարածենք, որ նա իրականում թուրք է»:
Քրիսթոֆի թվիթն անպատասխան չի մնացել:
«Քրիսթոֆը աղքատների իրավունքների պաշտպանության քաղաքականություն է որդեգրել, բայց պատրաստ է պիտակավորել մի ամբողջ էթնիկ խմբի (թուրքերին)»,-գրել է Forbes-ի թղթակից Էլմիրա Բայրասլին: Այս հաղորդագրությանն ի պատասխան Քրիսթոֆը գրել է. «Ահ, թեթև տար: Ես թուրքերին չեմ պիտակավորել: Ես պիտակավորել եմ Քիմ Ք-ին և ծաղրում եմ հայ-թուրքական լարված հարաբերությունները: Ես ոչ մի բացասական բան չունեմ թուրքերի նկատմամբ»:
Ավելի ուշ Քրիսթոֆը ներողություն է խնդրել իր հաղորդագրության համար . «Ծանր է ասել, բայց, լավ, ներողություն եմ խնդրում բոլոր վիրավորված թուքերից»:

«Давайте скажем, что Ким Кардашьян турчанка». Скандал в США
Обозреватель The New-York Times Николас Кристоф, который пишет о бедности и человеческом сострадании, не остался равнодушным к новости о разводе звезды реалити-шоу и актрисы Ким Кардашьян.
Узнав о расторжении 72-дневного брака, Ник Кристоф написал в Твитере: «Ким Кардашьян могла бы на деньги, которые она потратила на свою свадьбу, построить 200 школ. Это осталось бы надолго». Кроме того, он от имени американских армян извинился перед жителями США за Ким Кардашян. «Давайте пустим сплетни о том, что Ким на самом деле турчанка», предложил обозреватель издания.
Его твит не остался безответным. «Кристоф принял политику защиты прав бедых, сам же готов оскорбить целую этническую группу», - написала корреспондент Forbes турецкого происхождения Эльмира Байрасли.
Кристоф ответил: «Расслабся. Я не оскорблял турок. Мои слова были адресованы Ким. Я иронизировал над напряженными армяно-турецкими отношениями. Ничего не имею против турок».
Позднее он все же принес свои извенения и за это сообщение. «Это сложно произнести, но что я прошу прощения у всех обиженных турок».