Երևանում մարդու իրավունքների մասին ինտելեկտուալ խաղ կկազմակերպեն
ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը` «Ինտելեկտուալ խաղերի երևանյան ակումբ» ՀԿ-ի հետ համատեղ, կազմակերպում է ինտերակտիվ ինտելեկտուալ խաղ մարդու իրավունքների մասին` Երևանից մոտ հիսուն դպրոցականների մասնակցությամբ: Միջոցման բացումը տեղի կունենա նոյեմբերի 24–ին` ժամը 10.30-ին, «Կոնգրես» հյուրանոցի շքասրահում:
Խաղի նպատակն է բարձրացնել իրազեկությունը մարդու իրավունքների մասին` հիմնվելով պետական կրթական ծրագրի վրա: Նախքան միջոցառումը` դպրոցականներն այցելել են Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակ և Սահմանադրական դատարան:
Միջոցառմանը բացման ելույթով հանդես կգան ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի Մարդու իրավունքների հարցերով պատասխանատու Վլադիմիր Չունտուլովը, ներկայացուցիչներ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունից և Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից:

Intellectual Game on Human Rights Kicks Off in Yerevan
The OSCE Office in Yerevan, together with the Yerevan Club of Intellectual Games NGO, is organizing an intellectual game on human rights, with the participation of about 50 schoolchildren. The event will launch Nov. 24 at 10:30 am at the Congress Hotel.
The purpose of the game is to raise human rights awareness, taking as its basis the state educational program. Ahead of the event, the students have visited the Human Rights Defender's Office and the Constitutional Court.
Human Rights Officer at the OSCE Office in Yerevan Vladimir Chuntulov, and representatives from the RA Ministry of Education and Science and the Human Rights Defender's Office will make opening remarks at the event.