«Ինչպես ծնել են...». Թերթը` վարչապետի նկատմամբ նախագահի դիրքորոշման փոփոխության մասին
Իշխանական վերնախավում բավական լուրջ, դեռևս թաքնված խմորումներ են ընթանում, որոնք այս կամ այն կերպ կապված են վերջին օրերին կատարվող իրադարձությունների հետ, գրում է «168 ժամ» օրաթերթը` հղում կատարելով ՀՀԿ-ին մոտ կանգնած իր աղբյուրներին:
Թերթը նշում է, որ խոսքը վերաբերում է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, և մասնավորապես, նրա նկատմամբ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի վերաբերմունքի փոփոխությանը: Թերթի տեղեկություններով`իշխանական վերնախավում այս օրերին քննարկվում է Տիգրան Սարգսյանի` չափից դուրս քաղաքական ակտիվությունը և նրա կողմից ձեռնարկվող բացահայտ ու թաքնված քայլերը, որոնք նույն աղբյուրների համաձայն, մեղմ ասած, սկսել են դուր չգալ Սերժ Սարգսյանին:
Վարչապետը վերջին շրջանում  բացի ՀՀԿ-ականներին անդամատոմսեր հանձնելուց և ներկուսակցական ֆունկցիաների դերի ստանձնումից, սկսել է նաև ակնհայտ անձնական հավակնություններ դրսևորել: Թերթի փոխանցմամբ` նախագահականում պարզել են, որ մամուլում վերջերս պարբերաբար հայտնվող վարկածները, ըստ որոնց `Տիգրան Սարգսյանը կարող է համարվել ՀՀ նախագահի հաջորդ թեկնածու, շրջանառության մեջ են դրվում ոչ առանց վարչապետի իմացության, երբեմն`նաև նրա մասնակցությամբ: Ըստ իշխանական կուլիսներում շրջանառվող խոսակցությունների` Սերժ Սարգսյանին զայրացրել է հատկապես այն, որ Տիգրան Սարգսյանը չափից շատ լուրջ է վերաբերվել իրեն վերապահված դերին (այն է`խելացի վարչապետի ցուցադրական կերպարը) և նրա մտքով նույնիսկ անցել է մտածել ավելի մեծ խաղերի մասին: Դրան հատկապես նպաստել են ԱԺՄ-ի ու նրանից պոկված բեկորների վերամիավորման, ինչպես նաև այլ`մանր տրամաչափերի կուսակցությունների հետ «խաղեր սկսելու» մասին տեղեկությունները, որոնք ևս կապվում են Տիգրան Սարգսյանի անվան հետ:
Բացի դա, նախագահին սկսել է նյարդայնացնել նաև վարչապետի դրսևորվող «կեղծ աստվածավախությունը» և նմաններին իր շուրջը հավաքելու նրա գործելաոճը: Եվ հենց այս հանգամանքներով են ոմանք բացատրում վերջին օրերին Հարություն Առաքելյանի կողմից Տիգրան Սարգսյանի հասցեին հնչեցված լրջագույն մեղադրանքները: Թերթը եզրակացնում է, որ դրանք, ամենայն հավանականությամբ, Տիգրան Սարգսյանի համար անցանկալի հետևանքներ չեն ունենա (կամ չեն ունենա առայժմ), սակայն այդպիսով Սերժ Սարգսյանը ցանկանում է հասկացնել, որ ինչպես «նրան ծնել են, այնպես էլ կարող են զոհաբերել»:

Armenia PM Striving to be Next Presidential Candidate? 168 Zham Reports
Quite serious, hidden things are fermenting in Armenia's ruling elite, which one way or another are tied to recent developments, writes local daily 168 Zham ("168 Hours"), citing its sources close to the ruling Republican Party of Armenia (HHK).
The paper notes that it's referring to Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan and, in particular, the change in Armenian President Serzh Sargsyan's attitude toward him. According to the paper's information, being discussed in the ruling elite these days is Tigran Sargsyan's unduly active political involvement and the overt and hidden steps he's taken, which, according to the same sources, have begun to displease Serzh Sargsyan.
Apart from distributing HHK membership cards and undertaking the role of inner-party functions, the prime minister has recently also begun to demonstrate clearly personal ambitions. According to 168 Zham, the presidential office discovered that   recent media reports that Tigran Sargsyan might be considered the next presidential candidate are circulated not only not without his knowledge, but also sometimes with his participation. According to rumors spread at the government level, Serzh Sargsyan was angered particularly because Tigran Sargsyan approached the role reserved for him way too seriously (that is, the showy image of a smart prime minister) and has even moved on to thinking about bigger games.
In addition, the president has begun to get agitated also by the PM's "fake piety" and his way of gathering similar people around him. And it on this basis that some have been explaining the serious accusations recently made against the PM by Harutyun Arakelyan. The paper concludes by saying that most likely these accusations will not have undesirable consequences for Tigran Sargsyan (or they won't at present), but this way, Serzh Sargsyan wants to make it be understood that just as "you gave birth, so too you can sacrifice."