«Գործը բացահայտված, պրծած է». Մարտի 1-ին զոհված Արմեն Ֆարմանյանն այսօր կդառնար 37
Չնայած Ֆարմանյանի մահից արդեն 3,5 տարի է անցել, սակայն ծնողները մարտի 1-ի գործով որևէ առաջընթաց չեն տեսել: Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում հայտարարել է Արմենի հայրը` Վաչագան Ֆարմանյանը:
Նրա խոսքով` իրենք միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ ունենում են, նրանց նամակներ են հանձնում, սակայն դա ոչինչ չի փոխում:
«Ուզում են մոռացության տան մարտի 1-ը, բայց չենք թողնի: Մենք հույս չունենք, որ այս իշխանության օրոք այդ գործում առաջընթաց կլինի: Այդ գործն իրականում  բացահայտված-պրծած է, խփողը կա, հրամանը տվողը կա, ուղղակի ցանկություն չկա, որ համարեն բացահայտված: Իրանց արած գործն ա, իրանց մարդու կողմից: «Չերյոմուխան» արգելված արխիվային զենք էր, ինչո՞ւ կիրառեցին, դիպուկահարներն էլ կրակեցին... Պարզ, բացահայտված է»,- ասել է Վաչագան Ֆարմանյանը:
Վերջինս նաև նշել է, որ իրենք Հայ Ազգային Կոնգրեսից բացի, ոչ մի ուրիշ քաղաքական ուժից, կամ Ազգային ժողովից հույս չունեն:
«Մեր հույսը կապված է միայն Կոնգրեսի հետ: «Ժառանգությունն» էլ է ընդդիմություն, իբր թե Դաշնակցությունն էլ է իրան ընդդիմության տեղ դրել, բայց նրանք ոչ մեկն էլ բան չեն անում», - ասել է նա:
Վերջինս նաև ասել է, որ մարտի 1-ին զոհված անձանց ծնողները հետևողական են լինելու և մինչև վերջ պայքարելու են, որպեսզի հասնեն իրենց որդիների սպանության ամբողջական բացահայտմանը:

Though over 3.5 years have passed since his death, we see no progress in his case, said Armen's father, Vachagan Farmanyan, in conversation with Epress.am.
According to him, they have meetings with representatives of international agencies, they hand them letters, but nothing changes.
"They want to forget March 1, but we won't let them. We hope there will be progress during this administration's term. Actually, this case is actually solved, finished; there is the shooter, there is the person who gave the order; they just don't want to consider it solved. It's their handiwork, by their men. The Cheryomukha is a prohibited weapon, why did they use it? And the snipers shot... It's clearly solved," he said.
Armen's father said apart from the opposition bloc the Armenian National Congress, they don't pin hopes on any other political force or the National Assembly.
"Our hopes are tied only with the Congress. Heritage is also opposition, and supposedly Dashnaktsutyun is also opposition, but none of them are doing anything," he said.