«Իրան բարձր ա պահում». ՀՀԿ-ականը բացատրել է` ինչու է պատգամավորին «հայվան» անվանել
ՀՀԿ-ական պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանը (Շմայս), ով երեկ Ազգային ժողովում «Ժառանգության» պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանի ելույթի ժամանակ վերջինիս «հայվան» է անվանել, չի հիշում երեկվա միջադեպը:
«Տենց բան ա եղե՞լ, չեմ հիշում», - «Ժողովուրդ» թերթին ասել է Մովսիսյանը:
Այդ դիտարկմանը, թե տեսաձայնագրությունը տեղադրված է համացանցում, պատգամավորն արձագանքել է. «Էէէ, ջղայնացա, ի՞նչ անեմ: Հո մանկապարտեզ չի»:
Պարզաբանելով, թե կոնկրետ ինչն է իրեն ջղայնացրել Մարտիրոսյանի ելույթի մեջ, Մովսիսյանն ասել է. «Իրան շատ բարձր ա պահում: Սպասում ա` սաղ սուս մնան, որ խոսա: Սաղիս էրեխու տեղ ա դրել: Դրա համար էլ ջղայնացել եմ»:
Հիշեցնենք, որ երեկ Արմեն Մարտիրոսյանի ելույթի ժամանակ դահլիճում աղմուկ էր տիրում: Մարտիրոսյանը դադարեցրեց ելույթը` սպասելով, որ գործընկերները լռեն: Դա դուր չեկավ Առաքել Մովսիսյանին, ով տեղից բղավեց. «Չեմ եկել, որ քո նման հայվանի ելույթը լսեմ»:

«Он смотрит свысока». Республиканец объяснил, почему назвал депутата «скотом»
Депутат-республиканец Аракел Мовсисян (Шмайс), назвавший «скотом» выступающего с трибуны армянского парламента члена «Наследия» Армена Мартиросяна, не помнит вчерашнего инцидента.
«Разве было такое? Я не помню»,- сказал Мовсисян в интервью газате «Жоховурд».
Когда корреспондент издания отметил, что видеозапись инцидента размещена в интернете, депутатответил: «Эээ, я вышел из себя. Это же не детский сад».
Уточняя, что именно в выступлении коллеги вывело его из себя, Мовсисян сказал: «Он смотрит свысока. Ждет, пока все замолчат, чтобы выступать. Считает нас всех детьми. Поэтому я и разозлился».
Напомним, что вчера, 30 ноября, во время выступления Армена Мартиросяна в зале было шумно. Депутат приостановил выстуление, ожидая тишины. Это не понравилось Аракелу Мовсисяну, выкрикнувшего с места: «Я пришел сюда не для того, чтобы слушать такого скота, как ты».