Հայաստանում առայժմ չեն հաստատել Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպման մասին տեղեկատվությունը
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 6-7-ին Վիլնյուսում կհանդիպի իր ադրբեջանցի գործընկեր Էլմար Մամեդյարովի հետ, հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունը` հղում կատարելով իր աղբյուրին:
Վերջինիս փոխանցմամբ` առաջիկա  հանդիպումը տեղի կունենա Լիտվայի մայրաքաղաքում ԵԱՀԿ երկրների նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում:
Գործակալության տեղեկություններով` հանդիպմանը նաև կմասնակցեն Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ  Մինսկի խմբի համանախագահներ  Ռոբերտ Բրադտկեն (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան) և Ժակ Ֆորը (Ֆրանսիա):

Armenia Not Yet Confirmed Possible Upcoming Meeting of Armenia, Azerbaijan Foreign Ministers
Armenian Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian will meet his Azerbaijani counterpart Elmar Mammadyarov in the coming days in Lithuania, reports Baku-based news agency APA.
According to APA, the meeting will take place within the scope of the 18th OSCE Ministerial Council set to take place in Vilnius, Dec. 6–7.
APA reports that OSCE Minsk Group co-chairs Robert Bradtke (US), Igor Popov (Russia) and Jacques Faure (France, who will succeed current co-chair Bernard Fassier) are expected to participate in the meeting.