Սյունիքի մարզպետը կվճարի՞ Սիլվա Համբարձումյանին
Գործարար Սիլվա Համբարձումյանը «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի հետ զրույցում ասել է, որ մինչև դեկտեմբերի 15-ը Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը 102 միլիոն դրամի պարտքը կփոխանցի իր հաշվին:
Գործարարը ասել է նաև, որ այդ լուրն իրեն հայտնել է ոչ թե անձամբ մարզպետն, այլ մի քանի միջնորդներ: Նրանք հաղորդել են Համբարձումյանին, որ երբ նա ստուգի իր հաշիվն ու համոզվի, որ գումարն արդեն տեղում է, պիտի այդ մասին ասի նրանց, որից հետո մարզպետը կգնա և ներողություն կխնդրի իրենից:
Համբարձումյանը չի նշել միջնորդների անունները` խոստանալով հրապարակել նաև այդ տեղեկությունը դեկտեմբերի 15-ից հետո, եթե գումարը չփոխանցվի իր հաշվին:
Հիշեցնենք, որ Սիլվա Համբարձումյանը նոյեմբերի 10-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել էր, որ Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը Լիճվազք-Թեյի հանքից 102 միլիոն դրամի սարքավորումներ է գողացել, որից հետո նոյեմբերի 14-ին, Համբարձումյանի պնդմամբ, մարզպետը հարձակվել է իր վրա «Մարիոթ» հյուրանոցի մոտ և իրեն հարվածներ հասցրել:

Армянская бизнес-леди может получить деньги от своего обидчика
До 15 декабря глава Сюникской области Сурен Хачатрян перенесет на счет бизнес-леди Сильвы Амбарцумян долг в 102 млн драмов ($270 тыс.). Об этом она заявила в беседе с изданием «Айкакан жаманак».
По словам предпринимательницы, эту новость ей сообщил не сам глава области, а несколько посредников. Они сообщили Амбарцумян, что проверив свой счет и убедившись, что сумма на месте, она должна сказать им об этом, после чего губернатор попросит прощения у нее.
Амбарцумян не назвала имен посредников, пообещав сделать это после 15 декабря в том случае, если сумма не будет переведена на ее счет.
Напомним, что на пресс-конференции 10 ноября Сильва Амбарцумян заявила, что Сурен Хачатрян украл из «Личвазк-Тей» оборудование стоимостью в 102 млн драмов, после чего, по заверению бизнесвумен, губернатор Сюника напал и нанес ей несколько ударов у ереванской гостиницы «Мариотт».