Զուրաբյանը համոզված է, որ ՀԱԿ-ը հաղթելու է 2012-ի վճռական ճակատամարտում
Երեկ ՀՀՇ երիտասարդական միությունն անցկացրեց իր 13-րդ համաժողովը, որի ընթացքում ընտրվեց նոր գործադիր խորհուրդ: Խորհրդի կազմում ընդգրկվեց 7 մարդ` քաղբանտարկյալ Տիգրան Առաքելյանը, Բաբկեն  Ուռուտյանը, Արման Գալոյանը, Սարգիս Գևորգյանը, Քրիստինե Սարգսյանը, Եվա Թովմասյանը, Արշակ Մուսախանյանը:
Ինչպես հաղորդում է Epress.am-ի թղթակիցը, համաժողովին մասնակցում էին Հայ Ազգային Կոնգրեսի ներկայացուցիչներն ու Կոնգրեսում ընդգրկված կուսակցությունների երիտասարդական միությունների անդամները:
ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանն իր ելույթում երիտասարդներին ասել է, որ  առաջիկա տարին լինելու է շատ ծանրաբեռնված:
Նա ընդգծել է, որ ՀՀՇ աշխատելու է արտահերթ ընտրությունների համար, որոնց պետք է հասնել փետրվար-մարտ ամիսներին, սակայն եթե դա չհաջողվի, ապա զուգահեռաբար կառույցը պետք է պատրաստվի մասնակցել մայիսի անցկացվելիք խորհրդարանական ընտրություններին:
ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանն իր ելույթում նույնպես անդրադարձել է հաջորդ տարվա ընթացքում սպասվող գլխավոր մարտահրավերին:
«2012 թվականին ունենալու ենք, միգուցե, մեր ամենակարևոր ճակատամարտը: Ընդհանրապես մենք 4 տարի այս ծանր պայքարը տանելով, առանց ընտրությունների այս քաղաքական անապատն անցնելով` համարյա առանց կորուստների  մոտեցել ենք մեր շարժման համար ամենահանգրվանային, ամենակարևոր իրադարձություններից մեկին: Մենք իսկապես 2012-ին ունենալու ենք մեր շարժման,  մեր պայքարի համար ամենավճռական ճակատամարտը և դրան պետք է պատրաստ լինենք նաև տեղեկատվական կոմունիկացիոն տեխնոլոգիաների առումով: Ես վստահ եմ, որ մեր ապագայի, մեր ազգի համար, մեր պետության համար, մեր պայքարի ու մեր շարժման համար ամենավճռական ճակատամարտում մենք հաղթելու ենք», - հայտարարել է ՀԱԿ համակարգողը:

Levon Zurabyan is Convinced that HAK will Win in 'Decisive Battle' of 2012
The Pan-Armenian National Movement (HHSh) youth union on Sunday held its 13th convention, during which a new executive board was elected comprising of Tigran Araqelyan, Babken Urutyan, Avetik Abgaryan, Sargis Gevorgyan, Kristine Sargsyan, Eva Tovmasyan and Arshak Musakhanyan.
As reported by the Epress.am correspondent, participating in the convention were representatives of the Armenian National Congress (the opposition bloc of which HHSh is a member) and members of the youth unions of the other member parties of the Armenian National Congress (HAK).
During his address, HHSh party leader Aram Manukyan (pictured below) told the youth that the coming year will be quite a full one. He stressed that the party will work toward pre-term elections, which it has to achieve in February–March, but if it's unsuccessful, then simultaneously the party has to prepare to participate in the parliamentary elections in May 2012.
Levon Zurabyan (pictured in main photo), who coordinates the HAK's day-to-day affairs, during his address likewise touched upon key challenges awaiting them in the coming year.
"In 2012, we are going to have perhaps our most important battle. Carrying this difficult fight generally for four years, crossing this political desert of no elections, almost without any losses, we have approached one of the most landmark and most important occasions of our movement. We, truly in 2012, are going to have the most decisive battle of our movement and our struggle, and we have to be ready for it also in terms of information and communication technologies. I am confident that in the most resolute battle of our future, our nation, our state, our struggle and our movement — we will win," he said.