Խաբված բնակարանատերերին հրավիրել են ՀՔԾ` հարցաննության
Նախագահական նստավայրի մոտ այսօր իրենց բողոքի ակցիան են շարունակում Արամի, Սարյան, Բուզանդի և Եկմալյան փողոցների նախկին բնակիչները: Բողոքի ակցիայի մասնակիցները վանկարկում են «Նախագահ, պատասխան», սակայն նախագահի նստավայրից նրանց դեռևս ոչ ոք չի մոտեցել:
Ակցիայի մասնակից, խաբված բնակարանատեր Սոնա Մաղաքյանը պատմել է, որ  իրենք այսօր որոշել էին նամակ ուղարկել Սերժ Սարգսյանին, սակայն  բնակիչների մի մասին այս պահին կանչել են Հատուկ քննչական ծառայություն` հարցաքննության:
«Հարցաքննության կանչելը կանխամտածված է, քանի որ լավ գիտեին, որ մենք պատրաստվում ենք վաղ առավոտյան գալ Բաղրամյան-Դեմիրճյան փողոցների խաչմերուկում սպասել, մինչև Սերժ Սարգսյանը կժամանի նստավայր: Մենք հույս ունենք, որ գուցե այս միջոցով կկարողանանք նրան հանձնել նամակն ու կստիպենք մեզ վրա ուշադրություն դարձնել: Հատուկ քննչականում հարցաքննելը հատուկ դիտավորությամբ է արվել, որպեսզի մեր խումբը մասնատված լինի և ուշադրություն չգրավի: Սրա հետևանքով  էլ նամակում քիչ են բնակիչների ստորագրությունները, բայց մենք այստեղ ենք և սպասում ենք, որ հարցաքննվող բնակիչները կգան նստավայր ու կմիանան մեզ», - ասել է Մաղաքյանը:

Several Homeowners who Lost Their Homes were Called in for Questioning
Homeowners promised apartments in new buildings on Aram, Yekmalyan, Buzand and Saryan streets in Yerevan continued their protests today outside the presidential residence. Protestors were chanting "President, answer!", but this time no one from the president's office approached them.
Protesting homeowner Sona Maghakyan told Epress.am that today they decided to send a letter to Armenian President Serzh Sargsyan, but Special Investigation Services called several members of their group in for questioning.
"Calling for questioning was premeditated because they knew quite well that we were preparing to come early in the morning to the intersection of Baghramyan and Demirchyan and wait until Serzh Sargsyan comes to his office. We hope that perhaps this way we will be able to give him the letter and force him to pay attention to us. Being questioned by the Special Investigation Services was done with a special purpose , so that our group becomes fragmented and doesn't attract attention. As a result, there are few signatures in the letter, but we're here and we're waiting, that the homeowners being questioned will come to the presidential residence and join us," she said.