Թուրքիայի առաջին տիկինը «թշնամություն» է անում Ֆրանսիայի դեսպանի տիկնոջ հետ
Թուրքիայի և Ֆրանսիայի միջև կոնֆլիկտը աստիճանաբար ավելի է սրվում Ֆրանսիայի խորհրդարանի կողմից ընդունված Ցեղասպանությունների ժխտումը քրեականացնող օրինագծի պատճառով:
Թուրքիայի նախագահ Աբդուլա Գյուլի կինը` Հայրունիսա Գյուլը, Թուրքիայում Ֆրանսիայի դեսպանի կնոջը Սաբինա Բիլին ցուցադրաբար չի հրավիրել Անկարայում դեսպան կանանց, և դեսպանների կանանց համար տրվող ավանդական ընդունելությանը:
Գյուլը ելույթ կունենա միջոցառման ժամանակ. միջոցառմանը կմասնակցեն 90 հյուրեր:
Ֆրանսիայի դեսպան Լորեն Բիլը կոչ է արել Թուրքիային հանգստություն պահպանել և խոստացել է անել ամեն հնարավորը` երկկողմ հարաբերությունները կարգավորելու համար:

Первая леди Турции унизила жену французского посла
Конфликт между Турцией и Францией из-за принятого поледней закона о наказании за отрицание армянского геноцида принимает все более гротескные формы.
Дабы еще раз унизить Францию, супруга президента Турции Хайрунисса Гуль демонстративно не пригласила жену французского посла Сабину Билль на традиционный прием, проводимый ею в Анкаре для женщин-послов и супруг послов а Анкаре.
Гуль выступит на приеме с речью. Ожидается, что в торжестве примут участие 90 гостей.
Посол Франции, Лорен Билль, призвал Турцию "сохранять спокойствие " и пообещал сделать все от него зависящее для нормализации отношений между двумя государствами.