Մանեն, Միլենան, Մարին, Նարեկը, Գոռը, Հայկը նորածինների տարածված անուններն են
2011 թվականին Հայաստանում 23 160 տղա և 20 287 աղջիկ է ծնվել: Հայաստանում աղջիկներին տրվող ամենից հաճախ անուններն են` Մանե, Միլենա, Մարի, էլեն, Նարե, Անի, Աննա, Անահիտ, Մերի, իսկ տղաներինը` Նարեկ, Դավիթ, Գոռ, Հայկ, Էրիկ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Ազգային վիճակագրական ծառայության մարդահամարի և ժողովրդագրության բաժնի պետ Կարինե Կույումջյանը:
Նա նշել է, որ նույն թվականին մահացության թիվը կազմել է 28.030, որից 14.650-ը` տղամարդիկ են: Հայաստանի  բնակչությունը 2011 թվականին աճել է 15.417-ով:
Չնայած դրան, 2010-ի համեմատ թվականի համեմատ 2011-ին ծնելիությունը 1400-ով պակաս է եղել, իսկ մահացության թիվն ավելացել է 109-ով:
Կույումջյանի խոսքով` Հայաստանում նաև գրանցվել է կենդանի ծնված երեխաների թվի 3,1%-ով նվազում։ Մեռելածնությունների թիվը կազմել է 853 դեպք:
Բանախոսը նշել է նաև, որ ամուսնության գրանցումները 2011-ին 8.6%-ով աճել են: 6.4%-ով աճել է նաև ամուսնալուծությունների թիվը. 2011 թվականին գրանցվել է 3188 ամուսնալուծություն:

В 2011 году в Армении продолжился бум на Мане и Нареков
За 2011 год в Армении родилось 23 160 мальчиков и 20 287 девочек. Чаще всего девочек называли Мане, Милена, Мари, Элен, Наре, Ани, Анна, Анаит и Мери. А среди новорожденных мальчиков в прошлом году были распространены имена Нарек, Давид, Гор, Айк, Эрик.
Эти данные на пресс-конференции 1 февраля представила начальник отдела переписи населения и демографии Нацстатслужбы Армении Карине Куюмджян.
Количество смертей за 2011 год составило 28 030, 14 650 из которых – мужчины. Население страны за прошлый год увеличилось на 15 417 человек.
Несмотря на это, по сравнению с 2010 годом рождаемость в прошлом году сократилась на 1400, при этом увеличилось количество смертей – 109.
По словам Куюмджян, в Армении на 3.1% сократилось число родившихся живыми младенцев – в 2010 при родах умерло 853 малыша.
Однако количество вступивших в брак в 2011-ом увеличилось на 8.6%. Но и разводов было больше на 6.4% - 3188.