Կառավարության մոտ միջադեպի արդյունքում երիտասարդին բաժին են տարել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այսօր ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բանակում սպանված զինծառայողների ծնողների և «Բանակն իրականում» նախաձեռնության անդամների բողոքի ակցիայի ժամանակ միջադեպ է տեղի ունեցել:
Ակցիայի մասնակիցներին մոտեցել է մի երիտասարդ և սկսել տարաբնույթ հարցեր տալ, մասնավորապես, հետաքրքրվելով, թե ինչու են ակցիայի մասնակիցների պաստառների վրա վիրավորական արտահայտություններ գրված ոստիկանների մասին:
Նշենք, որ ակցիայի մասնակից, նախկին քաղբանտարկյալ Վարդգես Գասպարիի պաստառին փակցված են եղել 4 ոստիկանների նկարներ, որոնց տակ գրված է եղել «աննամուս ոստիկաններ»: Դրանք այն ոստիկաններն են, որոնք, ըստ Գասպարիի, ակնհայտորեն ստել են իր գործի քննության ժամանակ:
Ակցիայի մեկ այլ մասնակից Լալա Ասլիկյանը ցանկացել է հեռախոսով լուսանկարել երիտասարդին. վերջինս, դա նկատելով, փորձել է հեռանալ: Տեսնելով, որ Ասլիկյանը, այնուամենայնիվ, հետևում է իրեն, երիտասարդը հարձակվել է և փորձել խլել նրա հեռախոսը:
Վարդգես Գասպարին դիմել է ներկա ոստիկաններին՝ հանցագործության մասին հաղորդում տալով: Երևանի փոխոստիկանապետ Կարեն Մովսիսյանը Գասպարիի հաղորդման համաձայն հրահանգել է քաղաքացուն ոստիկանության բաժին տանել:

Неизвестный провоцировал пикетчиков у правительства Армении (ВИДЕО)
2 февраля к участникам акции перед зданием правительства Армении, где проходило заседание кабинета министров, родителям убитых в армии солдат и членам инициативы «Армия в действительности» подошел юноша и стал задвать вопросы, в частности, почему на плакатах протестующих написаны оскорбления в адрес полицейских.
К плакату одного из участников акции, бывшего политзаключенного, члена Армянского национального конгресса Вардгеса Гаспари были прикреплены фотографии четырех полицейских с надписью «бесстыжие полицейские». Эти представители правопорядка, по словам Гаспари, открыто врали в ходе рассмотрения его дела.
Активистка Лала Асликян пожелала заснять молодого человека на телефон. Заметив это, неизвестный попытался скрыться. Однако Асликян продолжала следовать за ним, тогда он напал на нее, пытаясь отобрать телефон.
Гаспари обратился к присутствующим полицейским, сообщив о преступлении. Замначальника полиции Еревана Карен Мовсисян распорядился о задержании неизвестного.