Կառավարության մոտ միջադեպի արդյունքում երիտասարդին բաժին են տարել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այսօր ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բանակում սպանված զինծառայողների ծնողների և «Բանակն իրականում» նախաձեռնության անդամների բողոքի ակցիայի ժամանակ միջադեպ է տեղի ունեցել:
Ակցիայի մասնակիցներին մոտեցել է մի երիտասարդ և սկսել տարաբնույթ հարցեր տալ, մասնավորապես, հետաքրքրվելով, թե ինչու են ակցիայի մասնակիցների պաստառների վրա վիրավորական արտահայտություններ գրված ոստիկանների մասին:
Նշենք, որ ակցիայի մասնակից, նախկին քաղբանտարկյալ Վարդգես Գասպարիի պաստառին փակցված են եղել 4 ոստիկանների նկարներ, որոնց տակ գրված է եղել «աննամուս ոստիկաններ»: Դրանք այն ոստիկաններն են, որոնք, ըստ Գասպարիի, ակնհայտորեն ստել են իր գործի քննության ժամանակ:
Ակցիայի մեկ այլ մասնակից Լալա Ասլիկյանը ցանկացել է հեռախոսով լուսանկարել երիտասարդին. վերջինս, դա նկատելով, փորձել է հեռանալ: Տեսնելով, որ Ասլիկյանը, այնուամենայնիվ, հետևում է իրեն, երիտասարդը հարձակվել է և փորձել խլել նրա հեռախոսը:
Վարդգես Գասպարին դիմել է ներկա ոստիկաններին՝ հանցագործության մասին հաղորդում տալով: Երևանի փոխոստիկանապետ Կարեն Մովսիսյանը Գասպարիի հաղորդման համաձայն հրահանգել է քաղաքացուն ոստիկանության բաժին տանել:

A young man today approached protestors who gather every Thursday outside the Armenian government building and began asking questions — particularly asking why there are statements offensive to police officers written on their placards.
The man most likely was referring to a placard held by formerly imprisoned opposition activist Vardges Gaspari that had photos of 4 officers with the inscription "shameless police officers" on it. These are the officers who, according to Gaspari, blatantly lied during the investigation of his case.
During this time, another demonstrator, Lala Aslikyan, wanted to photograph the young man with her mobile phone; however, seeing this, the young man tried to leave. Seeing that Aslikyan, however, was following him, the young man hit her and attempted to grab her phone.
Vardges Gaspari complained to the officers on the scene, saying he wants to report a crime. Yerevan deputy police chief Karen Movsisyan, subsequently, ordered the young man to be taking to the police station.