Պուտինի հաղթանակը Հայաստանի շահերից է բխում. ՀՀ կառավարության ղեկավար
Այսօր Ռուսաստանում կայուն զարգացում ապահովող ուժը ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինն է: Այսօր Ազգային ժողովում պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե ում կուզենար տեսնել Ռուսաստանի հաջորդ նախագահ, ասել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նա նշել է, որ իր անձնական կարծիքն է հայտնում:
«Մենք շահագրգռված ենք, որպեսզի Ռուսաստանում լինի կայունություն և լինի կայուն զարգացում: Գաղտնիք չէ, որ ցանկացած իրադարձություն, որ տեղի է ունենում Ռուսաստանում իր ազդեցություն է թողնում մեր տնտեսության վրա, մեր սոցիալական կյանքի վրա, մեր հասարակական կյանքի վրա: Եվ այդ տեսակետից, ես կարծում եմ, դուք կհամաձայնեք, որ այսօր Ռուսաստանում կայուն զարգացում ապահովող ուժը հենց Պուտինն է և նրա կողմից ղեկավարվող կուսակցությունը»,- ասել է վարչապետը:
Նա նաև կարծիք է հայտնել, որ Հայաստանի շահերից է բխում, որ մարտին կայանալիք նախագահական ընտրություններում հաղթի Վլադիմիր Պուտինը:

Putin's Victory is in Armenia's Interest, Says Head of Armenia's Government
The force ensuring steady development in Russia today is Russian Prime Minister Vladimir Putin (pictured), said Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, responding to a journalist's question in parliament yesterday as to who he'd like to see as Russia's next president. The prime minister mentioned that he is expressing his personal opinion on the matter.
"We have a stake in there to be stability and steady development in Russia. It's no secret that whatever happens in Russia has its effect on our economy, on our social life, on our public life. From this point of view, I think, you'll agree that the force ensuring steady development in Russia today is Putin and his party," said Tigran Sargsyan.
Vladimir Putin's victory in the upcoming March presidential election is in Armenia's best interest, he added.