Լևոն Արոնյանն ու Գաբրիել Սարգսյանը Գրոսմայստերական դպրոց են հիմնել
Շախմատիստներ Լևոն Արոնյանն ու Գաբրիել Սարգսյանը Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի աջակցությամբ հիմնել են Գրոսմայստերական դպրոց: Երկու գրոսմայստերներն անհատական մոտեցմամբ մարզումներ կանցկացնեն 10-18 տարեկան տաղանդավոր շախմատիստների հետ:
Ինչպես հաղորդում է Armchess.am-ը, դպրոցում կընդգրկվեն աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնությունների հաղթողներն ու Հայաստանի առաջնությունների ոսկե և արծաթե մեդալակիրները:
Երկշաբաթյա մարզումները կանցկացվեն տարին 2-3 անգամ: Լևոն Արոնյանի և Գաբրիել Սարգսյանի հետ վարպետությունը պատանիներին կփոխանցեն նաև այլ փորձառու մասնագետներ:

Armenian grandmasters Levon Aronian and Gabriel Sargissian, with the assistance of the Armenian Chess Federation, have founded a Grandmaster School where they personally will train the most talented chess players between the ages of 10 and18.
As reported by Armchess.am, winners of world and European chess championships and the gold and silver medal winners of Armenia's tournaments will be eligible to train at the school.
The two-week training course will be held 2–3 times a year. Along with Aronian and Sargissian, other experienced professionals will pass on their mastery to the students.