«Ուզում է ինձ քցել, դա չեմ ների». գործարարը պատասխանում է Վարդան Այվազյանին
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Բնապահպանության նախկին նախարար Վարդան Այվազյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ ինքը գործարար Սիլվա Համբարձումյանին «ոչ մի կոպեկ պարտք չէ»:
Հիշեցնենք, որ Համբարձումյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Այվազյանն իրեն 70 հազար դոլար է պարտք, քանի որ ինքը վերադարձրել էր նրան 500 հազար դոլարով գնած հանքը և պահանջել հետ տալ գումարը, իսկ Այվազյանը քիչ-քիչ վերադարձրել էր 430 հազարը, սակայն մնացած 70 հազարը դոլարը հրաժարվում է տալ:
«Հարցրեք երկու բան Սիլվա Համաբարձումյանից` գործարքի կնքման տարեթիվ ու հանքի անունը», - հայտարարել է Այվազյանը:
Epress.am-ի հետ զրույցում  Այվազյանի հայտարարությունը մեկնաբանելով` Սիլվա Համբարձումյանը կարծիք է հայտնել, որ Այվազյանը հիշողությունը կորցրել է` կազինոներ հաճախակի այցելելու հետևանքով:
«Խոսքը գնում է Տաշտոնի համայնքի Ջրկապ հանքի մասին: Ես հետ եմ տվել ՍՊԸ-ն, որովհետև հանքի կորդինատները ուրիշ էին, իսկ հենց հանքը այլ տեղ էր: Էնքան անկապ նախարար է եղել, որ ինքը իր հանքերի տեղը չի իմացել: Այվազյանը չի ժխտել, որ պարտք է ինձ, ասում է` Թիֆլիսից գամ կտամ, Չինաստանից գամ, կտամ: Ուզում է ինձ քցել, դա չեմ ների»,- ասել է Սիլվա Համբարձումյանը:

Republican Party of Armenia MP and former Minister of Nature Protection Vardan Ayvazyan told journalists in Yerevan today that he "owes not a single dime" to entrepreneur Silva Hambartsumyan.
Recall, Hambartsumyan charges that the lawmaker owes her $70,000, since she returned the mine she purchased from him for $500,000 and is asking for her money back, which Ayvazyan has gradually paid — all except for the $70,000, which he reportedly is refusing to pay.
"Ask Silva Hambartsumyan two things: the year the deal was signed and the name of the mine," he said at the press conference today.
Hambartsumyan, speaking to Epress.am, however, said Avyazyan has lost his memory — as a result of frequently visiting casinos.
"I am referring to the Jrkap mine in the community of Tashton. I returned the company because the mine's coordinates were different and the mine itself was somewhere else. He was such a disconnected minister that he didn't know the place of his mine. Ayvazyan didn't deny that he owes me money; he says, when I return from Tbilisi, from China, I'll give it. He wants to shrug me off; I won't forgive it," she said.