«Ուզում է ինձ քցել, դա չեմ ների». գործարարը պատասխանում է Վարդան Այվազյանին
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Բնապահպանության նախկին նախարար Վարդան Այվազյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ ինքը գործարար Սիլվա Համբարձումյանին «ոչ մի կոպեկ պարտք չէ»:
Հիշեցնենք, որ Համբարձումյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Այվազյանն իրեն 70 հազար դոլար է պարտք, քանի որ ինքը վերադարձրել էր նրան 500 հազար դոլարով գնած հանքը և պահանջել հետ տալ գումարը, իսկ Այվազյանը քիչ-քիչ վերադարձրել էր 430 հազարը, սակայն մնացած 70 հազարը դոլարը հրաժարվում է տալ:
«Հարցրեք երկու բան Սիլվա Համաբարձումյանից` գործարքի կնքման տարեթիվ ու հանքի անունը», - հայտարարել է Այվազյանը:
Epress.am-ի հետ զրույցում  Այվազյանի հայտարարությունը մեկնաբանելով` Սիլվա Համբարձումյանը կարծիք է հայտնել, որ Այվազյանը հիշողությունը կորցրել է` կազինոներ հաճախակի այցելելու հետևանքով:
«Խոսքը գնում է Տաշտոնի համայնքի Ջրկապ հանքի մասին: Ես հետ եմ տվել ՍՊԸ-ն, որովհետև հանքի կորդինատները ուրիշ էին, իսկ հենց հանքը այլ տեղ էր: Էնքան անկապ նախարար է եղել, որ ինքը իր հանքերի տեղը չի իմացել: Այվազյանը չի ժխտել, որ պարտք է ինձ, ասում է` Թիֆլիսից գամ կտամ, Չինաստանից գամ, կտամ: Ուզում է ինձ քցել, դա չեմ ների»,- ասել է Սիլվա Համբարձումյանը:

Армянский депутат не погасил долг в $500 тыс. «Хочет кинуть меня»
Депутат от правящей в Армении Республиканской партии, бывший министр охраны природы Вардан Айвазян заявил, что «не должен ни копейки» предпринимательнице Сильве Амбарцумян, занятой в горно-добывающей отрасли.
Накануне, 5 марта, в интервью газете «Еркир» она заявила, что за полмиллиона долларов приобрела у Айвазяна золотой рудник в Армении, но в документах было указано другое месторождение и она вернула покупку, потребовав назад сумму. По словам бизнес-вумен, Айвазян по частям вернул ей 430 тыс. долларов, отказавшись выплачивать оставшиеся 70 тыс.
Во вторник на пресс-конференции Айвазян заявил: «Поинтересйтесь у Сильвы Амбарцумян о двух вещах: дате заключения договора и названии месторождения».
После этого Epress.am связался с Сильвой Амбарцумян по тлефону. Она заявила, что Айвазян, видимо, потерял память из-за «частого посещения казино» и сказала, о каком именно руднике идет речь: «Месторождение Джркап в общине Таштон я вернула, так как в документах были неверно указаны его координаты, а сам рудник находился в совершенно ином месте. Он был таким непутевым министром, что даже не знал о местах рудников. Айвазян не отрицал, что задолжал мне. Он говорил, что вернет долг полность, после того как вернется из Тбилиси, потом - из Китая. Хочет кинуть меня, но я такого не прощу».