«Զվարթնոցն» ու «Արմավիան» առայժմ բարիշեցին. բանակցությունները շարունակվում են
Այսօր առավոտյան «Արմավիա» ավիաընկերության դադարեցված չվերթները վերսկսվել են: Դրանք առայժմ կշարունակվեն մինչև երեքշաբթի: Այս պահին ընկերությունը շարունակում է բանակցել «Զվարթնոց» օդանավակայանի հետ սակագների շուրջ: Ինչպես նշված է «Արմավիայի» հաղորդագրության մեջ, ընկերությունն ակնկալում է, որ «Զվարթնոցը», որպես ազգային ավիափոխադրողի, զեղչեր կտրամադրի:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ «Զվարթնոցը» տարածած հայտարարության մեջ նշել էր, որ ««Արմավիա» ընկերությունը, լինելով ազգային փոխադրող, ի տարբերություն մյուս ավիաընկերությունների օգտվում է ընկերության կողմից տրամադրված հատուկ սակագներից»:
Բացի դա, «Զվարթնոցն» ընդգծել էր, որ, ըստ «Ռոսնավիգացիա» կազմակերպության կողմից ստացված հեռագրի, կուտակված պարտքերի պատճառով «Արմավիա» ավիաընկերությանն արգելվում է թռիչքներ իրականացնել դեպի Ռուսաստան և մուտք գործել Ռուսաստանի օդային տարածք:

The flights cancelled by Armenian national air carrier Armavia this morning have resumed. Currently, the airline is in talks with Zvartnots International Airport regarding tariffs. In a statement issued by Armavia today, the company expects that Zvartnots will offer the airline, as it is considered the national air carrier, discounted rates.
In an earlier statement, however, Zvartnots stated that Armavia, being a national carrier, unlike other airlines, already enjoys special rates provided by Armenia International Airports (which owns Zvartnots).
"Moreover, according to a telegram from RosNavigatsiya, due to accumulated debts, Armavia arilines is prohibited from flying to Russia and entering Russian airspace," the Zvartnots statement read.