Ադրբեջանցի երգչուհին հիշել է Հայաստանում իրեն շնորհված կոչման մասին
Ադրբեջանցի երգչուհի, Միլի Մեջլիսի պատգամավոր Զեյնաբ Խանլարովան վստահ է, որ ղարաբաղյան հակամարտությունը շուտով կլուծվի, և հայերն ու ադրբեջանցիները խաղաղության մեջ կապրեն: Այս մասին նա ասել է Vesti.Az-ի հետ զրույցում:
«Հեռավոր 1978 թվականին ինձ Խորհրդային Հայաստանի ժողովրդական արտիստուհու կոչում է շնորհվել: Վերջերս լսել եմ, որ հայերը երգում են իմ նոր` «Ցավոք, խրվել ես հոգուս մեջ» երգը: Ի դեպ, ինչպես ինձ ասել է Ռուսաստանում մեր դեսպանը` Պոլադ Բյուլբյուլօղլուն, ինքը Հայաստանում է եղել: Այնտեղ նրան հարցրել են իմ նոր ալբոմների մասին», - ասել է Խանլարովան:
«Անիծվեն նրանք, ովքեր մեր ազգերի միջև խռովություն են մտցրել: Հանուն մարդկության վստահ եմ, որ մեր հակամարտությունը շատ շուտով կլուծվի, և մենք խաղաղության ու փոխըմբռնման մեջ կապրենք»,- ասել է նա:

Азербайджанская певица вспомнила о присвоенном ей в Армении звании
Народная артистка Азербайджана, депутат Милли Меджлиса Зейнаб Ханларова уверена, что карабахский конфликт будет решен очень скоро, и армяне и азербайджанцы будут жить в мире.
«В далеком 78-ом году мне было присвоено звание народной артистки Армянской ССР. Недавно слышала, что армяне поют мою новую песню «Уж больно ты запала в мою душу». Кстати, как мне рассказал наш посол в России Полад Бюльбюльоглу, он побывал в Армении. Там его спросили о наличии моих новых альбомов», - заявила в интервью госинформагенству «Азертадж» Ханларова.
«Пусть будут прокляты те, кто внес разлад между нашими народами. Во имя человечества уверена, что наш конфликт будет решен очень скоро, и мы будем жить в мире и понимании», - передает слова Ханларовой Vesti.az.