Ֆիննախի մրցույթները ձևական են, «հաղթողները» նախապես հայտնի են. աղբյուր
Եվրոպացիները բավական լուրջ գումարներ են հատկացրել Հայաստանի կառավարությանը բարձրագույն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման համար, գրում է «Չորրորդ ինքնիշխանություն» օրաթերթը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին:
Թերթը նշում է, որ գումարները, որոնք դրամաշնորհների և վարկերի տեսքով են տրամադրվել Հայաստանին, պետք է ուղղվեն ոլորտում գոյություն ունեցող այն ընկերություններին, որոնք կմասնակցեն մրցույթին և կշահեն տենդերը՝ համապատասխան ֆինանսավորմամբ։
Մինչդեռ, թերթի տեղեկություններով, ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը, որը ստացել է ֆինանսավորումը, այդ գումարները բաշխում է յուրային ընկերությունների միջև։ Անցկացվող մրցույթները ձևական բնույթ են կրում, քանի որ իրականում ի սկզբանե որոշված են լինում «հաղթողները»։
«ՉԻ» տեղեկություններով՝ ոլորտի առաջատար ընկերությունները մտահոգված են այս փաստով, և առաջիկայում պատրաստվում են կոնկրետ գործողությունների դիմել։

Europe has allocated quite a large sum of money to the Armenian government to develop the IT sector, reports Chorrord Inqnishkhanutyun, citing its own sources.
The local newspaper reports that the funds (in effect, grants and loans) must be directed toward those IT companies that apply and win the tender.
Meanwhile, according to the paper, the RA Ministry of Finance, which received the funds, is distributing the money among companies close to the ministry. The tenders are only a formality, as the "winners" were decided from the start.
Leading IT companies are understandably concerned and are preparing to take action in the near future, reports Chorrord Inqnishkhanutyun.
To read the article in full, please read today's issue of Chorrord Inqnishkhanutyun (in Armenian only).