Բերման ենթարկվածին բաժնում ծեծած օպերներին ազատ արձակեցին համաներմամբ
Այսօր Երևանի Կենրտոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ մեղավոր է ճանաչել երկու օպեր-լիազորներին, ովքեր, համաձայն մեղադրականի, Ոստիկանության Կենտրոնի բաժնում ծեծի էին ենթարկել քաղաքացի Ռոբերտ Հովսեփյանին: Ինչպես Epress.am-ին փոխանցել է դատական նիստին ներկա Հելսինկյան ասոցիացիայի դիտորդ Զարուհի Հովհաննիսյանը, օպեր-լիազորներ Խաչիկ Բախբուդարյանը և Արտակ Բարսեղյանը ազատվել դատարանի դահլիճից.  դատարանը նրանց նկատմամբ համաներում է կիրառել:
Օպեր-լիազորներ մեղադրվում են պաշտոնական կեղծում կատարելու և, իրենց լիազորությունները գերազանցելով, ուրիշին և պետությանը էական վնաս պատճառելու մեջ: Ըստ մեղադրականի՝ բերման ենթարկելով Հովսեփյանին՝ Բախբուդարյանը և Բարսեղյանը ծեծել են նրան՝ մի շարք գողությունների մեջ խոստովանություն կորզելու համար, և դա արել են հոկտեմբերի 3-ին, մինչդեռ խախտումով արձանագրության մեջ գրել են, թե Հովսեփյանին բերման են ենթարկել միայն հոկտեմբերի 4-ին: Դատարանում Հովսեփյանը նշել է, որ ծեծի ենթարկողները երկուսը չեն եղել, այլ մի քանի ոստիկան: Տուժողի պնդմամբ՝ ոստիկաններն «արվամոլներ են բերել բաժին և սպառնացել, որ կփչացնեն իրեն»: Ռոբերտ Հովսեփյանը նաև ասել էր, թե Կենտրոնի ոստիկանության քննչականի նախկին պետ Արթուր Մկրտչյանը օպեր-լիազորներին ասել է. «էնքան ջարդեք, մինչև խոստովանի»:
Դատարանում Մկրտչյանը հերքել է Հովսեփյանի այդ պնդումը, ինչպես նաև տուժածի այն հայտարարությունը, թե ինքը Հովսեփյանին կոնյակ է տվել ու ասել. «Խմի, հանգստացի, ապրես, որ խոստովանեցիր»:

Пытавшие гражданина в отделении армянские полицейские попали под амнистию
Суд общей юрисдикции общин Кентрон и Норк Мараш признал виновными двух оперуполномоченных, которые, согласно обвинению, пытали Роберта Овсепяна в Центральном отделении полиции, заставляя признаться в ограблении нескольких квартир. Наблюдатель «Хельсинкской ассоциации» Заруи Ованисян сообщила Epress.am, что оперуполномоченных Хачика Бахбударяна и Артака Барсегяна освободили в зале суда: они попали под амнистию.
Оперуполномоченные обвиняются в превышении полномочий, причинении значительного вреда другому и государству. Согласно обвинению, задержав Овсепяна, Бахбударян и Барсегян избили его, заставляя признаться в ряде действий. Оперуполномоченные совершили это 3 октября, между тем, в протоколе, составленном с нарушениями, написали, что Овсепян был задержан 4 октября.
В суде Овсепян заявил, что избивали его не двое, а несколько полицейских. По утверждению пострадавшего, полицейские привели в отделение гомосексуалов и пригрозили «испортить» его. Роберт Овсепян также сообщил, что бывший начальник следственного отдела Центрального отделения полиции Артур Мкртчян сказал оперуполномоченным: «Бейте, пока не признается».
В суде Мкртчян опроверг эти слова Овсепяна, а также заявление пострадавшего о том, что бывший начальник следственного отдела дал ему коньяка со словами «Выпей, успокойся. Молодец, что признался».