Հայաստանի իրական թշնամին հայտնվել է ԱԺ-ի ճաղերին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Հակահարված» արտ-խումբն այսօր ժամը 17:00-ի սահմաններում Ազգային ժողովի ճաղերի վրա է փակցրել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի պաստառը, որի վրա գրված է «Ճանաչիր թշնամուդ»: Անցյալ տարի «Հակահարվածը» նման ակցիա էր կազմակերպել՝ ԱԺ-ի ճաղերին ամրացնելով Սերժ Սարգսյանի դիմանկարով և նույն գրությամբ պաստառը, իսկ այս անգամ Պուտինին որպես թշնամի ճանաչելու որոշումը երիտասարդ արվեստագետները պայմանավորում են նրանով, որ ՌԴ նախագահն ազդեցություն ունի Հայաստանում տեղի ունեցող բացասական իրադարձությունների վրա:
Փակցրած պաստառը մոտ 5 րոպե անց պոկել են տարածքում ծառայություն իրականացնող ոստիկանները: Նրանք արտ-խմբի ներկայացուցիչներից պահանջել են սպասել: Երբ ակցիայի կազմակերպիչները հարցրել են, թե ինչ նպատակով, ոստիկանը հեռախոսով ինչ-որ մեկի հետ հաղոդակցվելուց հետո հայտարարել է, որ պետք է սպասել՝ մինչև իրեն չզանգեն ու չասեն: «Հակահարված»-ի ներկայացուցիչները պնդել են, որ նման քայլը հակասահմանադրական է, իսկ ոստիկաններն այդ ընթացքում խլել են նաև երիտասարդների հեծանիվը: Հարցին, թե ինչու հեծանիվը հետ չեն տալիս, ոստիկաններից մեկը պատասխանել է, թե հեծանիվի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառված:
15 րոպե սպասելուց հետո ոստիկանները հեռախոսով կարգադրություններ են ստացել ու հայտարարել, որ ակցիայի կազմակերպիչներն ազատ են: Երբ երիտասարդները հարցրել են՝ արդյոք ոստիկաններն իրենցից ներողություն չեն խնդրելու, իրավապահներից մեկը հայտարարել է. «Ներողություն ում որ պետք ա մենք ասել ենք»:

A local art activist group called Hakaharvats ("Counter Blow") at 5 pm today stuck a poster with Russian President Vladimir Putin's image on it and the words "Know your enemy" on the gates of the National Assembly. The group did the same thing last year except the image was of Armenian President Serzh Sargsyan. Asked why the "enemy" today is Putin, the young artist activists said the Russian president "has an impact on the negative developments in Armenia".
Police on duty, however, removed the poster after 5 minutes and asked the youth to wait. When the youth asked for what reason, a police officer, after speaking with someone over the phone, told them they had to wait until he gets orders by phone. The youth, however, insisted that detaining them is unconstitutional, at which point police officers claimed the bicycle belonging to one of the youth. Asked why they are holding onto the bicycle, one of the officers said the bicycle is being used "as a measure of restraint".
After waiting 15 minutes, the police officers received orders and declared the youth were free to go. When the youth asked whether they weren't going to apologize, one of the officers said: "We apologized to whoever was needed".