Դատապարտյալը կարել է բերանը. նա պնդում է, որ ոստիկանությունը ստել է
22-ամյա Կարեն Կունգորցևը, ով ձերբակալվել է 15-ամյա Դավիթ Հովակիմյանի սպանության մեղադրանքով, «Վանաձոր» ՔԿՀ-ում երեկ կարել է բերանը: Կունգորցև դեռևս անցյալ շաբաթ հացադուլ էր սկսել՝ պնդելով, որ իր դեմ կեղծ մեղադրանք է առաջադրվել:
Անցյալ շաբաթ Կունգորցևի մայրը՝ Անահիտ Հարությունյանը, eTV-ին փոխանցել էր որդու նամակը, ով գրել էր, թե ՀՀ ոստիկանության «Հերթապահ մաս» հաղորդման մեջ ցույց են տվել իր նկարը և ասել, թե ինքն իր մեղքն ընդունել է, մինչդեռ դա իրականությանը չի համապատասխանում: Մոր խոսքով՝ Կունգորցևը ոստիկանության բաժնում նաև ծեծի է ենթարկվել:

Арестованный в Армении по подозрению в убийстве зашил себе рот
22-летний Карен Кунгорцев, арестованный по обвинению в убийстве 15-летнего Давида Овакимяна и содержащийся в уголовно-исполнительном учреждении «Ванадзор», в воскресенье, 27 октября, зашил себе рот. На прошлой неделе Кунгорцев начал голодовку, утверждая, что ему выдвинули ложное обвинение.
Ранее мать арестованного Анаит Арутюнян передала eTV письмо сына, который написал, что эфире передачи полиции «Дежурная часть» телеканала «Армения» показали его фотографию, сообщив, что он признал свою вину, что, однако, не соответствует действительности. По словам матери, Кунгорцева избили в отделении полиции.