Դատապարտյալը կարել է բերանը. նա պնդում է, որ ոստիկանությունը ստել է
22-ամյա Կարեն Կունգորցևը, ով ձերբակալվել է 15-ամյա Դավիթ Հովակիմյանի սպանության մեղադրանքով, «Վանաձոր» ՔԿՀ-ում երեկ կարել է բերանը: Կունգորցև դեռևս անցյալ շաբաթ հացադուլ էր սկսել՝ պնդելով, որ իր դեմ կեղծ մեղադրանք է առաջադրվել:
Անցյալ շաբաթ Կունգորցևի մայրը՝ Անահիտ Հարությունյանը, eTV-ին փոխանցել էր որդու նամակը, ով գրել էր, թե ՀՀ ոստիկանության «Հերթապահ մաս» հաղորդման մեջ ցույց են տվել իր նկարը և ասել, թե ինքն իր մեղքն ընդունել է, մինչդեռ դա իրականությանը չի համապատասխանում: Մոր խոսքով՝ Կունգորցևը ոստիկանության բաժնում նաև ծեծի է ենթարկվել:

Karen Kungortsev, 22, charged with the murder of Yerevan resident, David Hovakimyan, 15, shut his mouth shut on Sunday in the Vanadzor penitentiary where he is currently in pre-trial detention. Recall, the young prisoner began a hunger strike last week, claiming he was wrongfully accused of the crime.
Also last week, Kungortsev's mother, Anahit Harutyunyan, told eTV that her son had written a letter to her saying that the RA Police program Hertapah Mas on Armenia TV showed his photo and claimed he admitted his guilt, but that’s not true. According to Kungortsev's mother, her son has been beaten while in police custody.