Վարչապետի 2 չարտերի վրա բյուջեից 130 հազար դոլար է ծախսվել
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը սկսել է օգտվել չարտերային չվերթերից, ինչը բավական թանկ է նստում բյուջեի վրա, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը:
Ըստ «Ժողովուրդ»-ի տրամադրության տակ հայտնված փաստաթղթերի՝ ՀՀ քաղաքացիների համար Տիգրան Սարգսյանի երկու այցերն արժեցել են ավելի քան 58,5 մլն դրամ կամ մոտ 130 հազար ԱՄՆ դոլար։ Մոսկվա այցի համար հատուկ չվերթ կազմակերպելու նպատակով ՀՀ պետական բյուջեից ծախսվել է 21 մլն, իսկ Բրյուսել այցի համար՝ ավելի քան 37.5 մլն դրամ։
Երկու չվերթերն էլ իրականացրել է նորաբաց «Էյր Արմենիա» ավիաընկերությունը։ Ավելի վաղ «Ժողովուրդ»-ը գրել էր, որ «Էյր Արմենիան» պատկանում է ՀՀԿ-ական պատգամավոր Դավիթ Հարությունյանի եղբորը:

RA Prime Minister Tigran Sargsyan has begun to take charter flights, which is quite costly for the budget, reports local daily Zhoghovurd.
According to documents Zhoghovurd has in its possession, the PM’s two recent flights cost taxpayers more than 58.5 million AMD, or about $130,000 USD. Twenty-one million AMD was spent from Armenia’s state budget to arrange a special flight for the visit to Moscow, and more than 37.5 million AMD for the visit to Brussels, reports the paper.
The new flights were carried out by the newly launched Air Armenia airline company. Earlier Zhoghovurd had reported that Air Armenia belongs to Republican Party of Armenia MP Davit Harutyunyan’s brother.