40 զինվոր թունավորվել է Արարատի զորամասում. թերթ
ՀՀ ՊՆ Արարատ քաղաքի զորամասում զանգվածային թունավորում է գրանցվել, տեղեկացնում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին:
Թերթը գրում է, որ դեպքը եղել է չորս օր առաջ։ Թունավորվել է մոտ 40 զինծառայող։ Զինվորներն ասել են, որ թունավորվել են զորամասի թեյարանի սնունդից և ճաշարանում մատուցված հավի մսից։ Ըստ այդ նույն տեղեկությունների՝ չնայած զինվորների պնդումներին, Ռազմական ոստիկանությունը փորձում է թունավորումը բարդել զորամասի հարևանությամբ գտնվող սննդի օբյեկտների վրա: Այս կետերից ինչ-որ նմուշներ են տարել փորձաքննության, ստուգումներ անցկացրել, անգամ փորձել են «պլոմբել» դրանցից մեկը։
Երեկ տեղեկությունը ճշտելու համար «ՀԺ»-ն դիմել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանին: Վերջինս ասել է, որ ոչ թե թունավորում է եղել, այլ աննշան բան, զինվորները ստուգվել են հոսպիտալում և կրկին վերադարձել ծառայության:

Mass poisoning has been recorded in a military unit in the town of Ararat, reports local daily Haykakan Zhamanak, citings its own sources.
The newspaper writes that the incident occurred four days ago and around 40 soldiers were poisoned. The soldiers said they got food poisoning from the military unit's tearoom and from the chicken served in the dining hall. Despite the soldiers' claims, military police are trying to put the blame of food poisoning on the establishments near the military unit. Samples from several establishments were sent for examination and inspections were carried out.
In order to confirm the allegations, Haykakan Zhamanak yesterday contacted the Ministry of Defense spokesperson Artsrun Hovhannisyan, who said there had been no poisoning as such, "just a small, insignificant thing," and the soldiers were examined in the hospital and again returned to service.