40 զինվոր թունավորվել է Արարատի զորամասում. թերթ
ՀՀ ՊՆ Արարատ քաղաքի զորամասում զանգվածային թունավորում է գրանցվել, տեղեկացնում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին:
Թերթը գրում է, որ դեպքը եղել է չորս օր առաջ։ Թունավորվել է մոտ 40 զինծառայող։ Զինվորներն ասել են, որ թունավորվել են զորամասի թեյարանի սնունդից և ճաշարանում մատուցված հավի մսից։ Ըստ այդ նույն տեղեկությունների՝ չնայած զինվորների պնդումներին, Ռազմական ոստիկանությունը փորձում է թունավորումը բարդել զորամասի հարևանությամբ գտնվող սննդի օբյեկտների վրա: Այս կետերից ինչ-որ նմուշներ են տարել փորձաքննության, ստուգումներ անցկացրել, անգամ փորձել են «պլոմբել» դրանցից մեկը։
Երեկ տեղեկությունը ճշտելու համար «ՀԺ»-ն դիմել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանին: Վերջինս ասել է, որ ոչ թե թունավորում է եղել, այլ աննշան բան, զինվորները ստուգվել են հոսպիտալում և կրկին վերադարձել ծառայության:

40 солдат отравились в военчасти Арарата - источник
Массовое отравление зафиксировано в военчасти города Арарат, сообщает газета «Айкакан жаманак» со ссылкой на свои источники.
Издание пишет, что инцидент произошел 4 дня назад. Отравились более 40 военнослужащих. Солдаты сказали, что отравились пищей военчасти и поданным в столовой мясом курицы. Несмотря на утверждения солдат, Военная полиция пытается свалить отравление на объекты питания неподалеку от воинской части. Несколько проб отсюда были отправлены на экспертизу, проведены проверки.
«АЖ» обратилась к пресс-секретарю министерства обороны, который заявил, что имело место не отравление, «а нечто незначительное, солдат проверили в госпитале, и ониснова вернулись к службе».