Նոյեմբերի 5-ին ևս մեկ ձերբակալվածի հոգեբուժարան տեղափոխեցին
Կենտրոն և Նորք Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանը երեկ որոշում է կայացրել նոյեմբերի 5-ի գործով կալանավորված Անուշավան Գրիգորյանին տեղափոխել Նուբարաշենի հոգեբուժական: Գրիգորյանի դեպքում դատարանը հոգեբուժարանում գտնվելու կոնկերտ ժամկետ չի սահմանել:
Անուշավան Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՔՕ 316 հոդվածի 2-րդ մասով՝ ոստիկանի նմակտմամբ բռնություն գործադրելը: Նա մանսակցում էր Շանթ Հարությունյանի՝ դեպի նախագահի նստավայր նախաձեռնած երթին:
Անուշավան Գրիգորյանը հանրության ուշադրության կենտրոնում էր հայտնվել նաև այս տարվա օգոտոսին՝ Կոմիտաս 5-ում անցկացվող ակցիաների ժամանակ: Նա աջակցում էր նվշած հասցեում շենքի շինարարության դեմ պայքարող բնակիչներին: Ակցիաներից մեկի ժամանակ քաղաքացիական հագուստով երեք անհայտ անձինք ծեծել էին նրան:
Երկու օր առաջ դատահոգեբուժական փորձաքննության համար Նուբարաշենի հոգեբուժարան էր տեղափոխվել նաև նոյեմբերի 5-ին ձերբակալված Շանթ Հարությունյանը: Համաձայն դատարանի որոշման՝ Հարությունյանը հոգեբուժարանում պետք է մնա 2 ամիս:

Суд отправил в психиатрическую клинику второго задержанного на шествии в Ереване
Суд общей юрисдикции постановил перевести арестованного 5 ноября Анушавана Григоряна в психиатрическую клинику «Нубарашен». Конкретных сроков пребывания Григоряна в лечебнице суд не установил.
Анушавану Григоряну предъявлено обвинение по второй части статьи 316 УК (насилие против представителя власти). Он участвовал в несостоявшемся шествии в масках к резиденции президента Армении, организованном политзаключенным Шантом Арутюняном.
В августе 2013 года Анушаван Григорян оказался в центре внимания общественности в ходе акции по адресу Комитаса 5. Он поддерживал местных жителей, протестующих против строительства здания по отмеченному адресу. На одной из акций Григорян был избит тремя неизвестными в гражданской одежде.
Два дня назад в Нубарашенскую клинику перевели и арестованного 5 ноября Шанта Арутюняна. По решению суда, он проведет в клинике 2 месяца.