Նոյեմբերի 5-ին ևս մեկ ձերբակալվածի հոգեբուժարան տեղափոխեցին
Կենտրոն և Նորք Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանը երեկ որոշում է կայացրել նոյեմբերի 5-ի գործով կալանավորված Անուշավան Գրիգորյանին տեղափոխել Նուբարաշենի հոգեբուժական: Գրիգորյանի դեպքում դատարանը հոգեբուժարանում գտնվելու կոնկերտ ժամկետ չի սահմանել:
Անուշավան Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՔՕ 316 հոդվածի 2-րդ մասով՝ ոստիկանի նմակտմամբ բռնություն գործադրելը: Նա մանսակցում էր Շանթ Հարությունյանի՝ դեպի նախագահի նստավայր նախաձեռնած երթին:
Անուշավան Գրիգորյանը հանրության ուշադրության կենտրոնում էր հայտնվել նաև այս տարվա օգոտոսին՝ Կոմիտաս 5-ում անցկացվող ակցիաների ժամանակ: Նա աջակցում էր նվշած հասցեում շենքի շինարարության դեմ պայքարող բնակիչներին: Ակցիաներից մեկի ժամանակ քաղաքացիական հագուստով երեք անհայտ անձինք ծեծել էին նրան:
Երկու օր առաջ դատահոգեբուժական փորձաքննության համար Նուբարաշենի հոգեբուժարան էր տեղափոխվել նաև նոյեմբերի 5-ին ձերբակալված Շանթ Հարությունյանը: Համաձայն դատարանի որոշման՝ Հարությունյանը հոգեբուժարանում պետք է մնա 2 ամիս:

Home / Armenia / Another Activist Arrested in Yerevan Clashes Sent to Psychiatric Clinic
The Court of General Jurisdiction of Kentron and Nork Marash Administrative Districts of Yerevan yesterday ruled to transfer yet another protestor arrested on Nov. 5 to Nubarashen psychiatric clinic. In the case of Anushavan Grigoryan, the court did not determine a specific length of stay.
Grigoryan is charged with using violence against a representative of the authorities (RA Criminal Code Article 316 Section 2). He was one of several people who participated in the ill-fated march led by Shant Harutyunyan that resulted in clashes with riot police and the arrest of dozens of anti-government protestors.
Grigoryan became the focus of public attention also in August 2013, during protests at 5 Komitas Ave. He supported local residents who were protesting the construction of a multi-storey building in their yard. During one of the protests, three unknown men in civilian clothes beat him.
Recall, the court two days ago ruled to transfer Shant Harutyunyan to Nubarashen psychiatric clinic to undergo a two-month psychological assessment