ՎԻԴԵՈ, ՖՈՏՈ․ Երևանում դեմ են Պուտինին և Սարգսյանին
Դեկտեմբերի 2-ին՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի Հայաստան կատարելիք այցի օրը, Ազատության հրապարակից մեկնարկել է Հայաստանի՝ Մաքսային միությանն անդամագրվելուն դեմ արտահայտվող քաղաքացիների երթը։
Երթի մեկնարկին ոստիկանները պատ են կազմել՝ փորձելով թույլ չտալ մարդկանց առաջխաղացումը դեպի Հյուսիսային պողոտա։ Հավաքվածները, սակայն, ճեղքել են ոստիկանական պատը և շարժվել դեպի Հանրապետության հրապարակ։
Հավաքվածները վանկարկում էին «Խերժիկ սույ», «Սերժիկ, դավաճան», «Մենք ենք տերը մեր երկրի», «Պուտին, հեռացիր», «Սերժիկ, հեռացիր»։

Activists protesting Armenia's accession to the Russian-led Customs Union and Russian President Vladimir Putin's state visit to Armenia today gathered in Liberty Square to march through the streets of central Yerevan.
Initially, police formed a human chain, not allowing the march to move forward, toward Northern Ave. Protestors, however, broke through and marched along the central pedestrian artery.
Marchers were chanting, "We are the owner of our country", "Free, Independent Armenia", "Putin, Out!" and other slogans.