Եզդիների թիվը Հայաստանում արագ կրճատվում է
Հայաստանաբնակ եզդիներն արագ տեմպերով արտագաղթում են: Եթե նախկինում նրանք երկիրը լքում էին աշխատանք չունենալու, սոցիալական վատ պայմանների պատճառով ապա հիմա այս խնդիրներին գումարվել են նաև կոմունալ բարձր վարձավճարները, իր այսօրվա համարում գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը:
ՀՀ եզդիների միության նախագահ Ազիզ Թամոյանը թերթի հետ զրույցում ասել է, որ եզդիներն աշխատանք չունեն, որպեսզի իրենց ընտանիքը կերակրեն.
«Ոչ միայն եզդիները, այլև հայերն էլ սոցիալապես վատ պայմաններում են ապրում: Այսօր Հայաստանում բնակվող եզդիների թիվն ուղիղ կեսով կրճատվել է: Գնում են: Սրան նպաստեցին նաև վերջին՝ էլեկտրաէներգիայի, գազի սակագների բարձրացումները: Մարդիկ չեն կարողանում գոյատևել: Մի կտոր հաց ստեղծե՞ն, անասունների համար անասնակեր գնե՞ն, թե՞ կոմունալ վարձերը վճարեն»:

Число езидов в Армении сокращается
Проживающие в Армении езиды эмигрируют из страны быстрыми темпами: если раньше они уезжали из-за отсутствия рабочих мест, плохих социальных условий, то теперь к этим проблемам прибавились высокие тарифы на коммунальные услуги. Об этом пишет газета «Жоховурд».
Председатель союза езидов Армении Азиз Тамоян сообщил изданию, что у езидов нет работы, они не в состоянии содержать свои семьи: «Не только езиды, но и армяне живут в плохих социальных условиях.
Число проживающих в Армении езидов сократилось вдвое. Этому способствовало также подорожание газа и электроэнергии. Люди не могут жить. Что им делать: думать о еде, покупать корм для скота или оплачивать коммунальные услуги?».