«Դ!եմ եմ» նախաձեռնությունն ահաբեկողներին և ճնշողներին համարժեք հակահարված է խոստանում
Կուտակային կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի դեմ պայքարող «Դ!ԵՄ ԵՄ» նախաձեռնության անդամների հանդեպ տարատեսակ դրսևորումներով ահաբեկման, հետապնդման և ճնշման փորձեր են գրանցվել: Տարածած հայտարարության մեջ նախաձեռնությունը նշում է, որ ցանկանում է այդ իրողության վրա հրավիրել «իրավապահ մարմինների, տեղական և միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունների, հասարակական կազմակերպությունների և ողջ հանրության ուշադրությունը»։
«Հայտարարում ենք, որ «Դ!ԵՄ ԵՄ» նախաձեռնության ցանկացած անդամի հանդեպ ահաբեկման ցանկացած փորձ՝ անհայտ կամ ինքնակոչ անձանց կողմից նրանց բնակարաններ այցելելը կամ հարևաններից ու շրջապատից նրանց մասին անհարկի հետաքրքվելը, ավտոմեքենայով կամ առանց դրա քաղաքացիական հագուստով այս կամ այն ուժային կառույցի ենթադրյալ անդամների կողմից հետապնդումները, «թաղային հեղինակությունների» կամ քրեական տարրերի փողոցային ու խուլիգանական ռեսուրսների օգտագործումը, ֆիզիկական ցանկացած սպառնալիք, հոգեբանական ճնշումներ հեռախոսազանգերով, նամակներով կամ որևէ այլ կերպ, ընդունվելու է որպես ոտնձգություն «Դ!ԵՄ ԵՄ» նախաձեռնության ու նրան սատարող ողջ հանրության հանդեպ:
Ոտնձգության կամ ահաբեկման ամենափոքր փորձի դեպքում անգամ ահաբեկողի կամ ահաբեկողների խումբը կարժանանա «Դ!ԵՄ ԵՄ» նախաձեռնության կողմից համարժեք հակահարվածի, եթե Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների կողմից որևէ քայլ չձեռնարկվի այդ փորձերը դադարեցնելու, մեղավոր անձանց հայտնաբերելու և պատասխանատվության կանչելու ուղղությամբ», - նշում են նախաձեռնության անդամները:

There have been various attempts at terror, persecution, and pressure on the Dem Em ("I am against") initiative protesting  the mandatory component of the new pension system. In a statement issued today [AM], the pressure group notes that it wants to draw "the attention of law enforcement agencies, local and international human rights organizations, civil society organizations and the entire public" to this reality.
"We declare that any attempt to intimidate any member of the Dem Em initiative, unknown or unwelcome individuals visiting their apartments or unduly attempting to get information about them from neighbors and acquaintances, persecution by alleged members of this or that security or police personnel with a car or otherwise in civilian clothing, the use of 'neighborhood criminals' or bullies and hooligan resources, any physical threat, psychological pressure by phone, letters or any other way, will be perceived as an infringement on the Dem Em initiative and the entire supporting public.
"Even in the case of the slightest attempt at harassment or intimidation, the intimidator individual or group will receive a tantamount counterstrike, if no action is taken by the Republic of Armenia's law enforcement bodies to suppress these attempts, identify the perpetrators, and hold them accountable," reads the statement.