Ամուսինները 4 մանկահասակ երեխաների հետ կրկին նախագահականի մոտ են
Էջմիածնի բնակիչ Աշոտ Խուդոյանը՝ կնոջ և չորս մանկահասակ երեխաների հետ, հերթական անգամ անժամկետ նստացույց է հայտարարել նախագահական նստավայրի դիմացի մայթին։ Նա պահանջում է վերանայել մարզի քննիչի՝ գործը կարճելու որոշումը։ Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում պատմել է Խուդոյանի կինը՝ Հեղինե Մակարյանը։
Խուդոյանը բողոքում է պապական կտակի կեղծելու դեմ՝ պնդելով, որ դրանում մեղավոր են քույրը, եղբայրը, ինչպես նաև դատախազն ու կադաստրի աշխատակիցները: Նա մի քանի անգամ նստացույց է արել նախագահական նստավայրի մոտ, կարել է բերանը: Խուդոյանի պահանջով քրեական գործ էր հարուցվել։
Հեղինե Մակարյանի խոսքով՝ կարճման մասին քննիչի որոշումն իրենք ստացել են մարզի դատախազությունից մարտի 15-ին։
«Քննիչն առանց անդրադառնալու մեր դիմումներին, մի շարք կարևոր օրենքներ շրջանցելով, ապօրինի կարճել է քրեական գործը», - նշել է Մակարյանը։
Նա նշել է, որ նախագահական նստավայրից ու գլխավոր դատախազից պահանջելու են հետ կանչել քննիչի որոշումը, հակառակ դեպքում՝ վաղվանից նստացույցը շարունակելու են Գլխավոր դատախազության մոտ։
Ավելի ուշ Մակարյանին հրավիրել են նախագահական նստավայրի նամակների բաժին, զրուցել վերջինիս հետ, ապա նշել, որ պետք է դիմում ներկայացնել։
«Էնքան ենք նստելու, եթե, իհարկե, ոստիկաններն էլի չգողանան, մինչև էս երկրում վերջապես հասկանան, որ օրենքը միայն մեզ համար չէ, այլ նաև կեղծիք թաքցնող պաշտոնյաների», - ասել է Հեղինե Մակարյանը։

Армянская семья снова протестует перед офисом Сержа Саргсяна
Житель Эчмиадзина Ашот Худоян вместе с женой и четырьмя несовершеннолетними детьми в очередной раз начал бессрочную сидячую забастовку на противоположной резиденции президента Армении стороне улицы. Он требует пересмотреть решение следователя области о закрытии уголовного дела. Об этом Epress.am сообщила жена Худояна Эгине Макарян.
Семья протестует против подделки завещания деда, утверждая, что в этом замешаны его сестра, брат, а также прокурор и сотрудники кадастра. Он неоднократно проводил акции протеста перед офисом главы государства, зашивал себе рот. По требованию Ашота Худояна было возбуждено уголовное дело.
По словам Макарян, решение следователя закрыть дело они получили из прокуратуры 15 марта. «Следователь, не рассмотрев наших заявлений, обойдя стороной ряд важных законов, незаконным образом закрыл уголовное дело», - сказала женщина.
Они требуют от президентского дворца и генпрокурора отозвать решение следователя, в противном случае с 18 марта семья продолжит сидячую забастовку перед зданием генеральной прокуратуры.
Позже Макарян пригласили в отдел писем при резиденции президента, побеседовали с ней, затем сообщили о необходимости представить заявление.
«Мы будем сидеть здесь долго, если, конечно, полицейские не выкрадут нас снова, до тех пор, пока в стране, наконец, поймут, что закон не только для нас, но и для чиновников, скрывающих фальсификации», - заключила Макарян.