Ամուսինները 4 մանկահասակ երեխաների հետ կրկին նախագահականի մոտ են
Էջմիածնի բնակիչ Աշոտ Խուդոյանը՝ կնոջ և չորս մանկահասակ երեխաների հետ, հերթական անգամ անժամկետ նստացույց է հայտարարել նախագահական նստավայրի դիմացի մայթին։ Նա պահանջում է վերանայել մարզի քննիչի՝ գործը կարճելու որոշումը։ Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում պատմել է Խուդոյանի կինը՝ Հեղինե Մակարյանը։
Խուդոյանը բողոքում է պապական կտակի կեղծելու դեմ՝ պնդելով, որ դրանում մեղավոր են քույրը, եղբայրը, ինչպես նաև դատախազն ու կադաստրի աշխատակիցները: Նա մի քանի անգամ նստացույց է արել նախագահական նստավայրի մոտ, կարել է բերանը: Խուդոյանի պահանջով քրեական գործ էր հարուցվել։
Հեղինե Մակարյանի խոսքով՝ կարճման մասին քննիչի որոշումն իրենք ստացել են մարզի դատախազությունից մարտի 15-ին։
«Քննիչն առանց անդրադառնալու մեր դիմումներին, մի շարք կարևոր օրենքներ շրջանցելով, ապօրինի կարճել է քրեական գործը», - նշել է Մակարյանը։
Նա նշել է, որ նախագահական նստավայրից ու գլխավոր դատախազից պահանջելու են հետ կանչել քննիչի որոշումը, հակառակ դեպքում՝ վաղվանից նստացույցը շարունակելու են Գլխավոր դատախազության մոտ։
Ավելի ուշ Մակարյանին հրավիրել են նախագահական նստավայրի նամակների բաժին, զրուցել վերջինիս հետ, ապա նշել, որ պետք է դիմում ներկայացնել։
«Էնքան ենք նստելու, եթե, իհարկե, ոստիկաններն էլի չգողանան, մինչև էս երկրում վերջապես հասկանան, որ օրենքը միայն մեզ համար չէ, այլ նաև կեղծիք թաքցնող պաշտոնյաների», - ասել է Հեղինե Մակարյանը։

Etchmiadzin resident Ashot Khudoyan, along with his wife and four young children, once again announced an indefinite sit-in across the street from the presidential residence. He is asking the investigator's decision to quash his case to be reconsidered. This news was conveyed to Epress.am by his wife, Heghine Makaryan.
Khudoyan claims his grandfather's will was forged, insisting that his sister and brother, as well as the prosecutor and cadastre employees are involved in the crime. He has repeatedly held protests outside the presidential palace, once sewing his mouth shut. Upon his request, a criminal case was launched.
According to Makaryan, the family received news of the investigator's decision from the regional prosecutor's office on March 15. "The investigator without considering our applications and circumventing a number of important laws illegally quashed the criminal case," she said.
The family is asking the president and the general prosecutor to repeal the investigator's decision; otherwise, they say they will continue their sit-in outside the general prosecutor's office tomorrow.
Later, Makaryan was invited to the Desk for Reception of Citizens, Proposals, Appeals and Claims of the Presidential Oversight Service, where she was told that she has to submit a claim.
"We will sit here for as long as — of course if police officers don't steal again — they finally understand in this country that the law is not only for us, but also for officials concealing fabrications," she said.