Դիլիջանում թանկացել է տրանսպորտի ուղեվարձը
Դիլիջանում քաղաքային տրանսպորտի ուղեվարձը թանկացել է` 70-ից դառնալով 100 դրամ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ» օրաթերթին հայտնել է Դիլիջանում հասարակական տրանսպորտի միակ կազմակերպիչ «Էմին Մարգարյան» ՍՊԸ ներկայացուցիչ Էդգար Մարգարյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ ինքը մեկ շաբաթ առաջ 3 հատ կորեական «Զոնդա» մակնիշի մեծ ավտոբուսներ է գնել, քանի որ մինչ այդ շահագործվող ավտոբուսները շատ հին էին, անձրևային եղանակին ներսում ջուր էր կաթում, և այդ պայմաններում այլևս անհնար էր շահագործել: Երեք ավտոբուսների համար Էդգար Մարգարյանը 60 հազար դոլար է վճարել: Նա նշել է, որ նոր ավտոբուսների ներկրումից հետո նախկին սակագնով հնարավոր չէր աշխատել։
Մարգարյանն ասել է նաև, որ մարտին կայացած մրցույթում իր ընկերությունը հաղթել է նոր պայմաններով, և ուղեվարձի թանկացումը համաձայնեցվել է Դիլիջանի քաղաքապետարանի հետ։ Դպրոցականների և ուսանողների համար ուղեվարձի զեղջը կկազմի 50 տոկոս։

В Дилижане подорожал транспорт
Плата за проезд в городском транспорте Дилижана подорожала: вместо прежних 70 действует тариф 100 драмов. Об этом газете «Айкакан жаманак» сообщил Эдгар Маргарян - представитель единственного организатора общественного транспорта в городе ООО «Эмин Маргарян».
3 дня назад он приобрел 3 корейских автобуса «Зонда», так как эксплуатируемые до сих пор транспортные средства очень старые, в дождливую погоду вода попадала внутрь автобуса, и работать в таких условиях было уже невозможно. 3 автобуса обошлись Эдгару Маргаряну в 60 тысяч долларов. По его словам, после импорта новых автобусов работать по прежнему тарифу было невозможно.
Кроме того, компания победила в конкурсе, проведенном в марте на новых условиях, и подорожание платы за проезд было согласовано с мэрией Дилижана.