Մանկական հիվանդանոցները գերծանրաբեռնված են աշխատում վիրուսների պատճառով
Հիվանդ երեխաների հոսքը «Արաբկիր» բժշկական համալիր այնքան մեծ է, որ նրանց մի մասը տեղավորվում է միջանցքներում, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը։
Ծանրաբեռնված են աշխատում նաև մյուս մանկական հիվանդանոցները։
«Սուրբ Աստվածամայր» և «Մուրացան» կլինիկաների տնօրենները թերթի թղթակցի հետ զրույցում երեկ ասել են, որ իրենց մոտ նույնպես ծանրաբեռնված է։ Տարբեր պրոֆիլի բաժանմունքները խտացվել են՝ երեխաներին տեղավորելու համար, սակայն բանը միջանցքներին չի հասել։
Տնօրենները նշել են, որ այս հոսքը պայմանավորված է սեզոնային վիրուսներով։ «Սուրբ Աստվածամայր» կլինիկայի տնօրեն Նիկոլայ Դալլաքյանը փոխանցել է. որ երեկվա դրությամբ շնչառական վիրուսներով իրենց մոտ հոսպիտալացված է 121 երեխա: Նա նշել է. որ այդ թիվը կրկնակի-եռակի մեծ է սովորական օրերին հոսպիտալացվողների թվի համեմատությամբ։

Детские больницы в Ереване работают в перегруженном режиме из-за вирусов
Поток больных детей в ереванский медцентр «Арабкир» так велик, что часть их располагается в коридоре, пишет газета «Айкакан жаманак». Другие детские больницы также работают в перегруженном режиме.
Директора клиник «Св. Богоматерь» и «Мурацан» сообщили корреспонденту издания, что в их учреждениях сложилась схожая ситуация. В различных отделениях клиник пришлось потесниться, однако здесь до коридоров дело не дошло.
Директора сообщили, что поток обусловлен сезонными вирусами. Директор «Св. Богоматери» Николай Даллакян заявил, что на положение 25 марта с инфекцией дыхательных путей у них был госпитализирован 121 ребенок. По его словам, это число в 2-3 раза превышает число госпитализаций в другие дни.