Մանկական հիվանդանոցները գերծանրաբեռնված են աշխատում վիրուսների պատճառով
Հիվանդ երեխաների հոսքը «Արաբկիր» բժշկական համալիր այնքան մեծ է, որ նրանց մի մասը տեղավորվում է միջանցքներում, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը։
Ծանրաբեռնված են աշխատում նաև մյուս մանկական հիվանդանոցները։
«Սուրբ Աստվածամայր» և «Մուրացան» կլինիկաների տնօրենները թերթի թղթակցի հետ զրույցում երեկ ասել են, որ իրենց մոտ նույնպես ծանրաբեռնված է։ Տարբեր պրոֆիլի բաժանմունքները խտացվել են՝ երեխաներին տեղավորելու համար, սակայն բանը միջանցքներին չի հասել։
Տնօրենները նշել են, որ այս հոսքը պայմանավորված է սեզոնային վիրուսներով։ «Սուրբ Աստվածամայր» կլինիկայի տնօրեն Նիկոլայ Դալլաքյանը փոխանցել է. որ երեկվա դրությամբ շնչառական վիրուսներով իրենց մոտ հոսպիտալացված է 121 երեխա: Նա նշել է. որ այդ թիվը կրկնակի-եռակի մեծ է սովորական օրերին հոսպիտալացվողների թվի համեմատությամբ։

Children's Hospitals in Yerevan Overcrowded Due to Seasonal Viruses
The flow of sick children to Arabkir Joint Medical Centre is so great that some of the patients are being placed in the corridors, reports local daily Haykakan Zhamanak. Other children's hospitals are also overcrowded.
The directors of Surb Astvatsamayr (St. Mary) Medical Center and Muratsan Hospital Complex told the newspaper's correspondent yesterday that their clinics are also overburdened. Various departments have had to double up in order to accommodate the children, though they haven't yet had to place patients in the corridors.
The directors said the influx is due to seasonal viruses. Surb Astvatsamayr (St. Mary) Medical Center Director Nikolay Dallakyan reported that according to data obtained on March 25, hospitalized at their medical center are121 children with respiratory viruses. This figure, he said, is 2–3 times higher than the number of hospitalizations on other, regular days.