Գազը Հայաստանում կարող է կրկին թանկանալ
Այս տարվա հուլիսի 1-ից Ռուսաստանի Դաշնությունում ավելի քան 4 տոկոսով թանկանալու է գազի սակագինը, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը։
Թերթը նշում է, որ Հայաստան մատակարարվող գազի գինը փողկապակցված է ՌԴ Օրենբուրգի մարզի գազի սակագնի հետ, ուստի դա պետք է հանգեցնի նաև Հայաստանում գազի թանկացմանը:
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը երեկ ասել է, թե իրենք որևէ ծանուցում ռուսաստանյան կողմից չեն ստացել գազի թանկացման վերաբերյալ։
Այժմ Հայաստանը գազը սահմանին ստանում է 189 դոլարով և այս թանկացման պարագայում այն կարող է կազմել 200 դոլար, գրում է թերթը։

On July 1, the price of natural gas will increase by 4% in the Russian Federation, reports local daily Haykakan Zhamanak. The newspaper reports that the price of the gas supplied to Armenia depends on the gas tarrif in Russia's Orenburg Oblast, so it will lead also to a rise in the price of gas in Armenia.
RA Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsissyan yesterday, however, said they have received no notice from the Russian side regarding a gas price hike.
Currently, Armenia gets gas at the border for $189, and in case of increase it might reach $200, reports the Armenian paper.